Son Konu

Sabrettİ İŞİ Kapti

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sabrettİ İŞİ Kapti George Rono senelerce Viyana'da avukatlık etmiştirİkinci dünya savaşı esnasında İsveç'e sığındı Parası yoktu, meslek arıyordu, birkaç dil konuşup yazabildiği için ithalat, yahut ihracat işi yapan bir şirkette memuriyet bulabileceğini ümit ediyordu Müracaat ettiği şirketlerin çoğundan harp dolayısıyla böyle işe ihtiyaçları olmadığını, fakat adresi gizli olduğu bildirildi Ne yazık ancak, birisi George Rona'ya şöyle bir mektup yazdı: Sizin, benim işim hakkında hayal ettiğiniz şey dürüst değil O Kadar yanılıyorsunuz ve habersizsiniz Benim muhabire ihtiyacım yok Olsa bile sizi kullanmazdım Mektubunuz yanlışlarla doymuşGeorge Rona bu mektubu okuyunca çldırdı isveçli ne aramak istiyordu? Dillerini doğru yazamıyormuş! isveçlinin kendi yazdığı mektupta yanlışlar doymuş idi! George Rono o odama haddini bir mektup yazdı Sonra durdu Kendi kendine dedi ki: Dur derhal Bu adamın haklı olmadığından belirlenmiş miyim? Ben isveç dilini tahsil ettimse de kendi dilim yok Belki hiç bilmeden yanlışlar yapıyorum Öyleyse iş bulabilmek için daha artı okumalı Bu adam olur ya de hiç bilmeden bana iyilik etti nahoş tabirler kullandıysa da tekrar kendisine borçluyum Bundan dolayı ona bir teşekkür mektubu yazacağımGeorge yazmış olduğu öfkeli mektubu yırttı Başka bir mektup yazarak dedi oysa: Muhabire ihtiyacınız olmadığı halde bana mektup yazmak zahmetine katlanmış olmanız benim için bir lütufiur Şirketiniz hakkında yanıldığıma üzgünüm Size başvuru etmemin sebebi şudur: Araştırdım, sizin isminiz, kendi sahanızda bir lider olarak gösterildi Mektubumda gramer hataları yaptığımı bilmiyordum Esef ettim ve mahcup oldum Hemen İsveç dilini öğrenmeğe daha fazla dikkat ile çalışacağım ve yanlışlarımı düzeltmeğe uğraşacağım Kendimi düzeltmek yolunu yakalamak üzere bana destek ettiğinizden dolayı teşekkür etmek isterimBirkaç gün sonradan Rona bu adamdan bir mektup aldı, gelip kendisiyle görüşmeye ziyafet ediyordu Rona gitti ve bir iş buldu Rona, yumuşak bir cevabın öfkeyi yatıştırdığını kanımca keşfetmiş oldu  

Üst Alt