Son Konu

SBS Sonucları Acıklandı

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
41
Credits
-6,413
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
SBS Sonucları Acıklandı

SBS Sonucları Acıklandı 2019

8 sınıflar icin 2019 Seviye Belirleme Sınavı sonucları acıklandı

Ortaoğretim Yerleştirme Puanı (OYP) 196 ve ustu olup tercihte bulunabilecek tum oğrenciler, yerleştirme işlemleri icin tercihlerini 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapabilecek

Ortaoğretim Kurumlarına Geciş Sistemi cercevesinde, ilkoğretim okulları 8 sınıf oğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı, 9 Haziran 2019 tarihinde yurt ici ve yurt dışı sınav merkezlerinde gercekleştirilmişti

Bu yıl ilkoğretim 8 sınıfı tamamlayarak, sınavla oğrenci alan ortaoğretim kurumlarına devam edecek olan oğrenciler OYP'ye gore yerleştirilecek OYP, oğrencilerin 201920192019 SBS'lerden almış oldukları puanlar, o yıla ait yılsonu başarı puanları ve bu puanların oluşturduğu sınıf puanları doğrultusunda hesaplanıyor

Bu nedenle, OYP; oğrencilerin genel başarı sıraları ve yuzdelik dilimlerini gosterir şekilde acıklanacak Oğrenci ve velilerin okul tercihlerini sıralarken bu durumu goz onunde bulundurmaları gerekiyor

İlkoğretim 8 sınıf SBS ve OYP sonuclarına MEB adresinde ve eOkul veli bilgilendirme' sayfalarından ulaşılabilecek

Üst Alt