Son Konu

Selda Bağcan'dan Sanatçıya Destek Verilmemesine Eleştiri: 'Paraları Betona Dökeceğinize İnsana Yatırım Yapın'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-548d60dcd68aa9c3d22cbb477a2dded5ca5e046b.jpg

Sanatçı Selda Bağcan, devletin sanat işçilerine takviye olması gerektiğini belirterek, "Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, zira taşlar yenmiyor" dedi. 

Selda Bağcan Odatv'ye yaptığı açıklamada, "Bu şiddetli süreçte sanat işçilerinin bir kısmı ailesinin yanına döndü, bu yaştan sonra anne babanın eline bakacaklar. Bu çok üzücü bir durum, 15 ay çok uzun bir mühlet. Kapanma kararında haklı olabilirler lakin tüm dünya devletleri;  İngiltere, Almanya, Fransa, Amerika  sanatçılarına dayanak oldu, para verdi. ‘Oturduğunuz yerde biz size bakarız’ dediler. Burada ise beşerler açlıktan, ümitsizlikten intihar ettiler. Yalnızca müzisyenler değil; beşerler aç kaldı, açlık büyüdü maalesef gözler kör, kulaklar sağır, memleketimden insan görüntüleri bu şekilde…" dedi.

'1000 lira dayanak verdiklerini duydum, o da para değil'

"Tüm bu paraları betona, yollara, köprülere dökeceğinize insanlara yatırım yapın, zira taşlar yenmiyor. İnsanlarınıza baksaydınız hele ki şu periyotta. Herhalde bu yaz Temmuz’dan itibaren konserler başlayacak diye umut ediyoruz." diye konuşan Bağcan, 3 ay süren bin TL’lik yardım için ise "1000 lira takviye verdiklerini duydum, o da para değil. Etrafımda takviye, kredi alanların bir birçok da faizli para almış. Devlet bu vakitte vatandaşının yanında olmayacaksa ne vakit olacak?” ifadelerini kullandı.

Kovid-19 kısıtlamaları nedeniyle geçim düşüncesi çeken müzisyenlerden ne yazık ki birçok intihar haberi gelmişti...

Üst Alt