Son Konu

Sevgililer Günü Pastası Tarifi

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sevgililer Günü Pastası Nasıl Yapılır

Bugün 14 şubat sevgililer günü bu özel günde her hâlükarda sevdiklerimize pahalı hediyeler yada açık havada hazırlanan süprizlermi yerine getirmek zorundayız tabiki hayır diyorum ben bu soruya ve sizlere konut yapımı Sevgililer Günü pastası tarifi veriyorum akşam Eşinize sevgilinize güzel bir süpriz yapmaya ne dersinizHaydi bayanlar kolları sıvayın mutfağa geçiyoruz pastamızın yapılışına başlıyoruz

Sevgililer Günü Pastası İçin Zorunlu Malzemeler

Pastamızın Pandispanyası için

*4 yumurta
*1 su b tozşeker
*1,5 su b un
*1 p kabartma tozu
*1 p vanilya
*yarım portakal suyu

Patstamızın Kreması için

*2,5 poşet çilekli damla çikolatalı kremşanti
*2 su b süt
*1 kase frambuaz

Pastamızı Donatmak için

*½ poşet sade kremşanti
*yürek şeker

Sevgililer Günü Pastası Yapılışı

Pandispanyası için bir karıştırma kabına 4 adet yumurtanın akını ekleyinYumurtanın sarısını diğer bir barbar alın
Yumurta aklarının üstüne toz şekerin yarısını ekleyinMikserle çırpınDiğer kapta olan yumurta sarısının üzerine kalan tozşekeri ekleyip çırpın ve öteki karıştırma kabına ekeleyin

sonradan Üzerine 1 paket vanilya,1 paket kabartma tozu ve unu ekleyinÜstüne portakal suyunu ekleyip kaşık yardımı ile karıştırınKalpli kek kabını yağlayın üstüne karışımı ekleyinÖnceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirinKreması için ise karıştırma kabına toz çilekli damla çikolatalı kremşantileri bir barbar alın zerine süt ekleyip çırpınPişen kalpli pandispanyayı ortadan 2 ye kesin

Pandispanyalarımızın her katını sütle ya da ben frambuazların suyunu süzerek bu meyve suyunu ıslatmak için kullandım sizde o şekilde yapabilirsinizÜstüne kremşantiyi sürün meyveleri koyun öteki pandispanya kekimizi üzerine koyup kapatınTekar kremşantiden sürünSade krem şantimizi krema sıkma torbasına koyup istediğiniz bir direk takıp pastanın kenarlarına sıkınÜzerlerine renkli şekerlemeler ile süsleyin işte Sevgililer günü pastanız hazır

Sağlık olsun *

Üst Alt