Son Konu

Seviyorum Bendeki Seni

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Seviyorum Bendeki Seni 1549075119 1549075119 seviyorumbendekiseni5c5502b49d91aseviyorumbendekiseni5c5502b49d91a http:img71imageshackusimg715331senvebenka0 Seviyorum Bendeki Seni Kaç türlü anlatılır sevda hali benim ülkemde, kaç türlü söylenişi vardır? Yangınımdiye başlar kimisi türküsü yangın yeridir yürek tutuşturur, şiiri bir top alev Yakışır mı sevda haline tutuşmak? Benim dilimde yakıştırmış iste ozanım, aşığım Yangınım bendeki sana Vuruldumderler sonra Hemde en ince yerlerinden Sen hiç vuruldun mu? Duydun mu sıcağını hakiki vurulmanın? Ilık ılık birşeyler aktığını biryerlerinden Dışarıda sızar lakin sen taa içinde duyarsın Vurulmanın sevdaya yönelmişi bir başka güzelliktir sazın telinde, şiirin dizesinde Senden sevdalına akıcı en ince vurgunundan seni coğaltır Vurgunum bendeki sana Tutuldumdiye sevinir kimisi de Tutulmak bir yerlerde, tutulu elde etmek, tutuklu kalmak? Düşündüğünde bile iç karartan bu kavram neden sevindirir ki tutulanı? Sevdadır çünkü sevdalıdır sevinç veren Yüreğin tutulur ayrı düştüğünde, göz göze geldiğinde dilin tutulur ola ki, ya eli eline değse, nefesi nefesine aklın tutulur Unutursun dünyanın binbir türlü halini o lahza , orada edinmek, orada kalmak istersin tutsak kalmak Tutkunum bendeki sana Seviyorumsözcüğü tekrarlanır hiç durmaksızın nihayet Daha halkcası sevdalıyımYeter açıklamaya bu en hoş sözcüğü Türkçemin , koca bir sevinci ve kederi, neşeyi ve hüznü, kavuşmayı ve özlemi , sahiplenmeyi ve vazgecişi kendinden Eğer bilirseniz yakın çevrenizde birisinin sevdalandığını, artık her türlü özrü kabuldür onun daha en bitmiş Delikanlı deyimiyle babasını affetmeyen adam bile eğilir sevdalının önünde Sevdadır, kutsanır Sevdalıyım bendeki sana Yani canım, canparçam, memleketimin her türlü söylemiyle aklıma gelen ve gelmeyen bütün sözleriyle ; Seviyorum bendeki seni​ özel baskı  

Üst Alt