Son Konu

Siirt Valiliği: Göçmenlerin Olduğu Kamyondan Açılan Ateşe Karşılık Verildi, 2 Kişi Öldü, 12 Kişi Yaralandı

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-2a0d59d11f4abe21ae12c8009d4c80e05ffa785a.jpg

Siirt Valiliği, Pervari ilçesinde kamyondan açılan ateşe karşılık verilmesi sonucu göçmenlerden 2'sinin öldüğünü, 12'sinin yaralandığını açıkladı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, saat 00.22'de ilçeye bağlı Beğendik beldesi istikametine gerçek seyir halinde olan kuşkulu aracın olduğu ve şoförünün kuşkulu hareketler sergilediği ihbarının yapıldığı belirtildi.

İhbarın akabinde Pervari-Beğendik Jandarma Karakol Komutanlığınca Beğendik (Botan) Köprüsü'nde Yol Emniyet ve Denetim Devriyesi icra edilmeye başlanıldığı aktarılan açıklamada, "Saat 01.27 sıralarında denetim noktasına yaklaşmakta olan kuşkulu kamyon devriye tarafından yapılan 'dur' ihtarına uymadığı ve suratını artırarak aracı çalışanın üzerine sürüp araçtan ateş açılması üzerine, devriye işçisi de ateşe ateşle karşılık vermiştir" denildi.

Olay sonucunda araçta Afganistan ve Pakistan asıllı 84 göçmenin olduğunun tespit edildiği belirtilen açıklamada, göçmenlerden 2'sinin hayatını kaybettiği, 12'sinin yaralandığı kaydedildi.

Yaralanan sistemsiz göçmenlerin Pervari Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği belirtilen açıklamada, "Burada yapılan birinci müdahalenin akabinde 10 yaralı göçmen Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir. Olay yerinden kaçan R.E. isimli araç şoförü yakalanmış olup, kaçan göçmenleri arama çalışmalarına devam edilmektedir" sözlerine yer verildi.

Olayla ilgili Pervari Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

Üst Alt