Son Konu

Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti'

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sinem ve mehmet sinemanın yeni 'rüya çifti' 1548614980 1548614980 sinemvemehmetsinemaninyeniruyacifti5c4dfd47e7be8sinemvemehmetsinemaninyeniruyacifti5c4dfd47e7be8 http:wwwgeccecomserviceMakeThumbaspx?Image webimageshabermehmetaslan12ekim&w 415&Alt webimageshaberhaberlrg SİNEM KOBAL VE MEHMET ASLAN; TÜRK SİNEMASI'NIN UNUTULMAZ İKİLİLERİNİN İZİNDE SON FİLMLERİ 'AYAKTA KAL'DA LİSELİ AŞIKLARI CANLANDIRAN ÇİFT BU KONUDA HAYLİ İDDİALI! Sinem Kobal ve Mehmet Aslan; Türk Sineması'nın unutulmaz ikilileri Hülya KoçyiğitEdiz Hun, Türkan ŞorayKadir İnanır, Gülşen BubikoğluTarık Akıcı, Ayhan IşıkBelgin Doruk'un izinde Sinem Kobal Oyunculuk, en ince ayrıntısına kadar kamera karşısında 'alaylı' olarak öğrenilecek bir meslek Bu işe çocuk işçi konumunda, 13 yaşında başladığım için magazine alıştım Amacım ünlü edinmek değil, başarılı olmak Fakat Türkiye'de pazar gizli, nitelikli işler harcanıyor Mehmet'le birbirimizi tamamlıyoruz Canlı yayında sunuculuk yaparken, ben mülayim davranıyorum Mehmet erkek olduğu için yeri geldiğinde daha bariz ve sert olabiliyor Mehmet Aslan Sinema daimi bir sanat Yaptığınız işin afişini duvarınıza asabilirsiniz Yakında dördüncü filmimi çekeceğim Çağırmak ama eğitimini almadan da başarabiliyorsunuz Sinemada sınır yok, her rolü oynayabilirsiniz Fatih Sultan Mehmet'i, Metin Oktay'ı ya da babamı oynamayı çok istiyorum Türkiye'de 10 milyon seyirci var Bu da, gösterime girecek 30 filmden 27'sinin batacağı anlamına kazanç Sinemanın yeni 'rüya çifti' olarak nitelenen Sinem Kobal ve Mehmet Aslan, Marie Claire dergisinin anahtar kelimelerinden yola çıkarak; hayata, aşka ve kariyerlerine dair konuştu * Son filminiz 'Ayakta Kal' Mehmet Aslan: Fakir gençle zengin kızın aşkı anlatılıyor gibi gözükse de, başlıca vurgulanmak istenen Anadolu lisesi ile kolej arasındaki çatışma Biz de 'Ayakta Kal'da bu çatışmaların ortasında yaşanan bir aşkı anlatıyoruz Sinem Kobal: Bu film Türk Sineması'nın birincil gençlik draması Derslik çatışmasını en hoş şekilde yansıtmaya çalıştık Filmde, bir aşk hikayesi üzerinden ders veriliyor * Sinema mı, dizi mi? SK: Bir filmde rol elde etmek daha zevkli En güzeli kendinizi o dev ekranda izleyebilmeniz MA: Sinema bir sanat dalı Her şeyden önce daimi Yaptığınız işin afişini duvarınıza asabiliyorsunuz Diziler popüler kültüre hizmet ediyorlar Yaparsınız, unutulur Sinemada sınır yok Her rolü oynayabilirsiniz Ben biyografileri seviyorum Fatih Sultan Mehmet'i, Metin Oktay'ı veya babamı oynamayı fazla istiyorum * Türkiye'de oyuncu elde etmek MA: Türkiye'de her şey çok hızlı gelişiyor Diğer ülkelerden geride başladık ve herkese yetişmeye çalışıyoruz Bu yüzden de şişerek gelişiyoruz Bütçe sorunu var Örneğin 'Ayakta Kal'ı dört haftada çektik Amerika'da bu sürede yalnızca kostümler hazırlanıyor Kısıtlı zamanlarda çıkardığımız işi görseler fazla şaşırırlardı SK: Fazla pozitif iş var ama nitelikli işler de harcanıyor Türkiye'de pazar rahat Almanya'ya açılabildik sadece MA: Hemen bir de rayting kaygısı var Nitelikli işler yapılıyor lakin ahali o kaliteyi anlamadığından reytingler düşük oluyor ve proje sonlandırılıyor Bazen de saçma sapan diziler tutuyor SK: Vaktiyle gösterime giren film sayısı belliydi Derhal çok film var Yeni sezonda yaklaşık 30 Türk filmi gösterime girecek KAMERA KARŞISINDA ÖĞRENİLİR MA: Hepsini bir milyon birey izlese 30 milyon eder fakat bir kişi yılda iki kere Türk filmine gidiyor Toplam seyirci sayısı ise 10 milyon Çağırmak ama 30 filmin 27'si batacak id * Oyunculuk eğitimi SK: Ben Dormenler'de eğitim aldım ama bunun çok manâlı olduğunu düşünmüyorum Oyunculuk bence adamakıllı kamera karşısında, 'alaylı' olarak öğrenilecek bir iş Kendinizi ortaya koyabileceğiniz rollerle başarılı olabiliyorsunuz ve o rollerin dürüst olduğunu anlayışlı olmak için de fazla deneyimli olmanız gerekli MA: Ben de Sinem gibi oyunculuğun en iyi kamera karşısında öğrenildiğine inanıyorum 'Ayakta Kal' üçüncü filmim Yakında dördüncü filmime de başlayacağım Aramak ama bir şekilde eğitimini almadan da başarabiliyorsunuz BİR CÜMLE İÇİN KAVGA ÇIKAR * CANLI YAYIN sunuculuğu MA: Birbirine ısınamayan iki insan, canlı yayında beraber sunuculuk yapamaz Birbirinizi sevmiyorsanız, biri bir tümce daha artı etse ağiz dalaşi çıkabilir Yarışan etken olduğu vakit Sinem mülayim davranıyor, ben demir yumruk yapıp konuşmayı bitiriyorum SK:Birbirimizi tamamlıyoruz Mehmet, erkek olduğu için, yeri geldiğinde daha sert ve bariz tavırlar sergileyebiliyor SONRA GÖRME DEĞİLİZ * Göz önünde yaşamak SK: Bu işe 13 yaşında, çocuk emekçi konumunda başladığım için, magazine ve göz önünde yaşamaya alıştım Amacım meşhur edinmek yok, başarıya ulaşmak Yolun başında meşhur elde etmek amaçlanırsa, başarıya ulaşmak fazla zorlaşır MA: Sinem genç yaşta başladı, ben babam tamamen bu ortamın içinde yetiştim Sonradan görme değiliz, burnumuz kalkık yok Kimse rolümüzü yargılayamaz SK: Gazetelere yansıyan ve konuşulan tek konu bu oldu Ama Türkiye'de öpüşme sahnesi olmayan bir dizi değil Hiç de abartılacak bir şart değil Hem biz oyuncuyuz, rolümüzü muhakeme etmek onlara düşmez MA: Olur Ya eskiden öpüşmek abartılı geliyordu izleyiciye Halk Müziği bunu yadırgayabiliyordu Artık çok doğal bu Bence elbette magazinin abarttığı bir sahne oldu Magazinciler kendini yenilemeli SK: İzleyicilerin, bu sahneye bakıp, 'Sinem ve Mehmet aşk yaşıyor' diye düşüneceklerini hiç sanmıyorum Birbirine aşık iki karakter var ve inandırıcı elde etmek için o doğallık gerekiyor  

Üst Alt