Son Konu

Son Dakika: Sözde DEAŞ lideri Türkiye'de yakalanmıştı: Görüntüleri ortaya çıktı!

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

SON DAKİKA HABERİ: DEAŞ'ın Türkiye'de yakalanan en önemli sözde üst düzey yöneticilerinden 'Abu Zeyd/Üstad Zeyd' kod adlı terörist Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai'nin İstanbul sokaklarındaki takip görüntüleri ortaya çıktı. Peruk takarak kılık değiştirip eşkalini gizlemeye çalışan DEAŞ yöneticisinin, kendini takip eden istihbarat elemanlarından habersiz olduğu gözlendi.

BAŞKAN ERDOĞAN DUYURMUŞTU!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT'in terör örgütü DEAŞ'a yönelik önemli bir operasyona imza attığını ve DEAŞ'ın en önemli sözde yöneticileri arasında bulunan "Abu Zeyd/Üstad Zeyd" kod adlı terörist Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai'nin Türkiye'de yakalandığını duyurmuştu.

RQ4aI_1663057433_9062.jpg

MİT VE EMNİYET ADIM ADIM TAKİP ETTİ

MİT ve Emniyet, terörist ve bağlantılarını adım adım takip etti, Türkiye'ye giriş yapacağı yönünde istihbari bilgileri edindi. Türkiye'de 6-7 aydır bulunduğu öğrenilen terörist, Sarıyer Ayazağa'da bir evde tek başına yakalandı.

VERDİĞİ FETVALARLA BİNLERCE İNSAN KATLEDİLDİ

Bugüne kadar verdiği fetvalarla binlerce insanın katledilmesine neden olan terörist Bashar Hattab Ghazal Al Sumaidai'nin, terör örgütü DEAŞ'ın kuruluşundan bu yana örgütün içinde olduğu belirlendi.

BAĞDADİ'NİN AKIL HOCASI!

Dini konularda tüm eylemleri yönlendiren terörist Sumaidai'nin aynı zamanda DEAŞ lideri Bağdadi'nin de hocası olduğu ortaya çıktı.

Terörist, DEAŞ terör örgütü lideri Ebubekir El Bağdadi ve ondan sonraki lideri Abdullah Kardaş’ın öldürülmesinden sonra, örgüt içerisinde en önemli üst düzey yöneticilerden biriydi.

Emniyet İstihbarat, MİT ve İstanbul Emniyeti'nin başarılı operasyonuyla yakalanan teröristin sahte kimlik kullandığı ve Türkiye'de bulunduğu sürece sürekli kılık değiştirdiği belirlendi.

Terörist, sorgusunda da örgüt içerisinde sözde kadılık, sözde eğitim bakanlığı ve adalet bakanlığı yaptığını itiraf etti. 

KAYNAK: İHA

Üst Alt