Son Konu

Sony, PlayStation 5 için geliştirdiği DualSense Edge’i resmi olarak tanıttı

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sony-playstation-dualsense-edgei-tanitti-hp5N.jpg

Sony'nin PlayStation 5 konsolu için Xbox Elite gibisi bir "Pro" denetim aygıtı geliştirdiğine dair haberler birkaç ay evvel gelmişti ve çok geçmeden şirketten resmi onay geldi. Gamescom 2022 sırasında süratli bir tanıtımla duyurulan DualSense Edge denetimci, basitçe değiştirilebilen analog çubuk modülleri ve daha ziyadesiyle kişiselleştirilebilirlik sunuyor.

Analog çubuk modülünün büsbütün çıkarılabilir ve basitçe değiştirilebilir olması, her büyük konsol ve donanım üreticisinin kontrolörlerini rahatsız eden çubuk kayması sorunu göz önüne alındığında kıymetli bir özellik. Ekstra modüller Sony tarafından ayrıyeten satılacak, lakin fiyatlalar yapılan duyuru sırasında açıklanmış değil.

Bunların yanı sıra DualSense Edge’de çeşitli etaplarda tetik durdurmayı aktifleştirmek için denetim aygıtının gerisinde çok evreli bir geçiş bulunuyor. Ayrıyeten, kontrolörün ardında, basıldığında öbür bir tuşun girişini tetikleyecek formda yapılandırılabilen iki yeni düğme de var.

Sony, yeni DualSense Edge’e kayıtlı profiller ortasında basitçe geçiş yapmak, oyun ve sohbet ses düzeylerini ve başka denetim aygıtı seçeneklerini basitçe ayarlamak için kendi kullanıcı arayüzüne sahip yeni bir Fn düğmesi de ekliyor.

Elbette standart DualSense denetim aygıtının dokunsal geri bildirimi, uyarlanabilir tetikleyicileri, hareket denetimleri ve genel formu yeni modelde de korunuyor. Ne vakit satışa çıkacağı şimdi aşikâr olmayan DualSense Edge’in kutusundan çeşitli aksesuarlar da çıkacak. Açıklanan nazaran pakette 1 taşıma çantası, 3 set çubuk kapağı (standart, yüksek kubbe ve alçak kubbe), 2 set art düğme (yarım kubbe ve kol) ve bir USB Type-C kablosu bulunuyor.

Üst Alt