Son Konu

Sony'nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia 1 IV ne zaman tanıtılacak? Beklenen tarih belli oldu

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
sony-xperia-1-iv-tanitim-tarihini-dogruladi-562H.jpg

Sony'nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia 1 IV'ün yakında tanıtılacağını esasen biliyorduk. Ve artık kesin bir tanıtım tarihine de sahibiz. Şirket, yaptığı duyuru ile telefonu 11 Mayıs'ta tanıtacağını resmi olarak ilan etti.

Sony, Xperia 1 serisinin geçmişini anlattığı “BİR sonrakine hazır mısınız?” (Are You Ready For The Next ONE?) başlıklı bir ön tanıtım görüntüsü yayınladı ve görüntüyü 11 Mayıs'ta “sıradaki One geliyor” diyerek bitirdi.

Bu ön tanıtım görüntüsünde yeni telefona ilişkin olabilecek bir manzara kısaca gösteriliyor. Fakat ekranın üstünde ve altında yer alan çıkıntılar eski modellere de epeyce benziyor, bu yüzden kesin olarak yeni model olduğunu söyleyemeyiz. Fakat şimdiye kadar görülen resmi olmayan imgelerle uyumlu olduğu da bir gerçek. Öbür bir deyişle radikal bir tasarım değişikliği beklememekte fayda var.

Videoda fazla bir ayrıntı bulunmuyor fakat duyuru 11 Mayıs tarihinde saat 13:00’te başlayacak.

Sızıntılara nazaran Sony Xperia 1 IV, 6.5 inç ekrana, Snapdragon 8 Gen 1 çip setine, 16 GB'a kadar RAM'e, 512 GB'a kadar depolama alanına ve 45 W süratli şarj takviyeli 5.000 mAh pile sahip olacak.

Üst Alt