Son Konu

SSL hatası nedir nasıl çözülür?

iltasyazilim

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
-2
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
SSL hatası nedir nasıl çözülür?

yaklaşık olarak iki aydır çoğu kez karşılaşılan sorunlardan bir parça başına SSL hatası Nedendir bilinmez birden bire herzaman girdiğiniz sitelere girmeye çalışırken ekranda, aşağıda ama resimde gördüğünüz ekran görüntüsü ile karşılaşıyorsanız ters giden birşeyler var demektir

Sorunla birincil karşılaştığım vakit internet sağlayıcımın tip hizmetlerini aradım Bir Takım sitelere girebildiğimi bazılarına ise giremediğimi durumun ara sıra çeşitlilik gösterdiğini anlattım Müşteri hizmetleri bütün araştırmaları yaptılar Modemi resetledik, modem ayarlarını kontrol ettik ve sorunun internet sağlayıcıdan olmadığına kanaat getirdik

SLL bağlantısı hatası

Bunun ardından tarayıcılarımın hepsini kaldırıp yeniden kurdum Aceba bir güncelleme sonucu mu aynı hatayı kesintisiz alıyorum diye düşündüm Lakin tarayıcılar kaldırıp yeniden inşa etmek ta bir çözüm yolu olmadı Çerezleri temizledik Tarayıcılardaki eklentileri kaldırıp her yerde kurduk

Sorunun niçin kaynaklandığını internette böylece fazla sitede araştırdım ama beyhude… Bazıları tarihi ve saati yoklama etmemi söylemiş bazıları ise DNS ayarlarını değiştirmemi Eğer aynı sorunu yaşıyorsanız bunları denemeniz size de bir avantaj sağlamayacaktır Çünkü sorunun kaynağı muhakkak bunlar yok

Daha doğrusu sorunun kaynağı siz veya bilgisayarınızdaki bir sorun değil Bir vakit sonradan kendiliğinden düzelecek olan bu hatanın sebebi bağlı olmak istediğiniz sunucunun SSL sertifikasından kaynaklanıyor Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem değil *

Üst Alt