Son Konu

State of Play Eylül 2022 – Tüm Fragmanlar

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Sony, geçen akşam yaptığı duyuruyla 13 Eylül gecesi bir State of Play gösterimi olacağını ilan etmişti. Sürpriz bir duyuru oldu bu. 20 dakikalık programda 10 oyun gösterileceği açıklanmıştı Burada en azından şöyle kallavi 1-2 oyun gösterilmesini umuyorduk, bakalım beklentilerimizi karşılayan bir program olmuş mu:

Tekken 8

Programın açılışı Tekken ile oldu. Aslında Street Fighter 6 gösterilebilir diye de düşünmüştüm, ama Tekken’i de beklemiyor değildim hani :) Fragmanda Jin ve Kazuya görülüyor. Tekken’e yakışır bir kapışmanın ardından “Stay Tuned” diyerek uğurladılar bizleri, henüz çıkış takvimi belli değil.

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge - Enhanced Edition

PS VR2 oyunlarının da gösterileceği söylenmişti duyuruda. Onlardan ilki bir Star Wars oyunu oldu. Droid tamir teknisyenliğinden kahramanlığa terfi edeceğimiz bir macera vadeden oyun, 2023’te geliyor.

Demeo

Bir başka PS VR oyunu. Masaüstü RYO tecrübesini VR’da yaşatmayı vadediyor. Başarılı olur mu, cevabı almak için çok fazla beklemeyeceğiz, yakında çıkış yapacağı söyleniyor.

Like a Dragon: Ishin!

Ekranda Kyo, 1867 ibaresini gördük önce, sonra peşinden “Yalnız bir samuray, intikam almak amacıyla gizli bir göreve atılır ve Japonya Tarihi’ndeki en büyük devrimi ateşler” cümlesi geldi. En sonunda da yakuzamız sahnede arz-ı endam etti :) Yakuza serisinin yan oyunu Ryu ga Gotoku Ishin, daha önce Japonya’ya özel olarak çıkış yapmıştı ve şimdi Like a Dragon: Ishin! adıyla PS4 ve PS5 için yeniden yapılıyor. Bir erteleme görmezse Şubat 2023’te geliyor. Daha ne isterim :)

Hogwarts Legacy

Böyle popüler bir markanın oyunu geliyorken Sony de programda es geçmeyelim demiş tabii :) PS özel “Hogsmeade Shop” görevini görmüş olduk bu fragmanla birlikte. Madam Mason’ın Hogsmade dükkanı ne gibi sırlar saklıyormuş, önümüzdeki yıl Şubat ayında öğreneceğiz:

Pacific Drive

Ironwood Studios tarafından geliştirilen Pacific Drive, bizlere bir yol hikayesi vadediyor ama bu sefer paranormal olaylarla çevrelenen bir yolculuk söz konusu. 2023’te çıkacak bir diğer oyun.

PlayStation Stars

PS sadakat programı PS Stars’tan da ufak bir fragman geldi. Eylül’ün sonlarında Asya’da, bundan birkaç hafta sonra da ABD ve Avrupa’da hayata geçeceği de ilan edildi.

Synduality

Magus adlı yapay zekâ yol arkadaşımızla distopik bir dünyada, kıyamet sonrası Amnasia’da mech savaşlarına dalıyoruz. Distopik bir dünyada geçen bir oyunu için biraz renkli geldi bana, ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabii :) 2023’te çıkış yapacağı söyleniyor

Stellar Blade

Daha önce Project Eve olarak bildiğimiz Stellar Blade, resmi adına kavuşmuş, hikâye fragmanıyla da gecede yerini aldı. PS5’e özel oyunlardan birisi olan Stellar Blade de 2023’te geliyor.

Rise of the Ronin

Koei Tecmo ve Team Ninja, yeni bir aksiyon RYO ile karşımıza çıktılar yine; Rise of the Ronin de konsolda PS5’e özel oyunlardan birisi. Kendisiyle buluşmamıza daha vakit var, 2024 yılında çıkış yapacak.

God of War Ragnarök

Gecenin son fragmanı God of War Ragnarök oldu. Başta GoW Ragnarök temalı DualSense gösterildi. Tam da bu muydu son videonuz derken esas fragmana geçtiler:) Benim açımdan gayet gaza getiren bir fragmandı (zaten gaza gelmek için bahane arıyorum, siz bana bakmayın:) ). Neler gördük, kimlerle karşılaştık, heyecanlanmamak mümkün mü? 9 Kasım’da geliyor malum, dört gözle bekliyoruz, çok yakından takipteyiz.

Üst Alt