Son Konu

Sus dilim

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Sus dilim SUS DİLİM Sus dilim, kanatma dudağı daha fazla, yaralanma Kayıplar töreninden geçiyoruz, alkışsız yürüyüşler ayağımızda Şiir uzun yola çıktı, sevilen dargın ve gürültüsüz Bitirdim diyor, bizde nelerin başladığını bilmeden Sus dilim, cümbür cemaat susarken konuşmak acıtıyor değerleri İşte bir şarkı daha yanaştı gözyaşına Bir gece daha yalnız ve uyumayan Bir ayrılık daha kapıda, eli kolu dolu, gülümseyen, çelik gibi Bir tek vedalar seviyor bizi, çok seviyor keza de, terk etmiyor Onlarla yaşamaya alıştığımız için şayet de Bak işte, bir bardak daha boşalıyor, devriliyor şişeler, anason kokulu ve zil zurna umutsuz ah dilim! Ben sana seviyorum deme demiştim Gidelim ne olur, kalmayı beceremiyoruz işte Nedendir bu ısrar ve inat Kalk gidelim, biz gitmeyi biliyoruz, fazla güzel biliyoruz, en güzel biliyoruz Yürü gidelim, kalınca dağlanıyoruz, üstümüze yapışıyor bize ait olmayan suskunluklar Duyuyor musun dilim, davran gidelim Kalmayı istesek de, tek cepheli istekler doyurmuyor yüreği Hadi diyorum sana, gidelim Topla ucunda biriken sevgileri, yalnızlığı, sarılmaları Neyi bekliyorsun, cümbür cemaat kal diyemeyecek dek meşgul, acelesi var öpüşmelerin Seven affeder, diyorsun, seslenmek ama sevilmemişiz Yürüsene dilim of dilim! Nereye gideceğiz? Elde avuçta kalan sevgiyi şiirlere ayırdım Hüznüm uyandırdı bu sabahleyin, alnımdan öptü Demli bir yalnızlıkla karşıladım günü Telefonuma baktım, ne mesaj ne de cevapsız arama, süs eşyası olarak büfeye kaldırdım Geceyi benimle geçiren bir şarkının dudaklarına asıldım, kanattım İçimde incinmiş bir çocuk, abes gözlerle bakıyor etrafına Hatasını kabullenen bir yürek daha kaç zaman yaşayabilir sükunet içinde? Ve hatalar insanlara mahsusken, çocuklar niçin cezalandırılır sadece sevgi bekleyen yüreklerin gözünde? aman dilim! bir daha hiç konuşmasan diyorum Büyük Kasaba suskun ve mavi Sokakların heyecanı insanların yüzüne vurmuş Ne çok insan var, ne fazla yalnızlık, ne çok yetişmeme korkusu, ne çok acıHiçbir şeye inanmıyoruz bundan böyle İnançları zedelenen ne fazla insan var En küçük bir hatada, silip atıyoruz değerinde verdiklerimizi Paylaşılan onca süre ve sevgi bile görünmez oluyor Sevgi, bundan böyle kimsesiz birleştiremiyor ayrılan elleri Kentsuskun ve mavi Her şeye karşın sevgiden korkma diyor Şehirler acımızı hisseder gibi kollamaya çalışıyor ay dilim! Acıyor PELIN TASDIK ​  

Üst Alt