Son Konu

Tarık Ünlüoğlu kimdir? Testere Necmi olarak tanınan Tarık Ünlüoğlu'na veda...

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
testere_necmi_olarak_taninan_tarik_unluoglu_vefat_etti_tarik_unluoglu_kimdir_1569927121_7731.jpg

61 yaşındaki ünlü oyuncu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti. Usta oyuncu bir müddettir tedavi görüyordu. Son olarak Atv ekranlarında yayınlanan fenomen seri 'Eşkıya Yerküreye Hükümdar Olmaz'da oynadı. Usta oyuncunun hekiminden birinci açıklama geldi. Usta oyuncunun cenaze merasimi başladı.

Kurtlar Vadisi'nin efsane oyuncusu Testere Necmi'yi oynayan Tarık Ünlüoğlu vefat etti. Son olarak ekranlara Eşkıya Yerküreye Hükümdar Olmaz serisiyle gelen Ünlüoğlu uzun müddettir Akciğer kanserinden ötürü tedavi görüyordu. Ama 1 Ekim tarihinde ömür uğraşını kaybetti. Usta oyuncunun ailesi ve arkadaşlarının katıldığı cenaze merasimi yapıldı. Merasim akabinde tabutu Levent Camii'ne götürülecek.

EŞİNDEN DUYGULANDIRAN VEDA!

Ünlüoğlu'na, eşi sanatçı Gülenay Kalkan'dan bir veda iletisi geldi. Kalkan, iletisini gazetede yayımladı. 

czWFp_1570088178_9166.jpg

Acı kaybım

Tarık'ım, can yoldaşım,

Bir masal yaşadım seninle...

Tadı kaldı dilimde...

Güle güle sevgilim

GÜLENAY'IN

HEKIMINDEN BIRINCI AÇIKLAMA!

Usta oyuncunun hekiminden illetine ve irtihal nedenine dair birinci açıklama geldi:

"Değerli sanatkarımız Tarık Ünlüoğlu’nu maatteessüf bugün kaybettik. Bir müddettir ileri evre akciğer kanseri nedeniyle tedavi görüyordu. Bu sabah teneffüs yetmezliği nedeniyle ağır bakım servisimize aldık, lakin yapılan tüm tıbbı müdahalelere karşın saat 12.40’ta kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, tüm sanat camiasına ve sevenlerine sabır diliyoruz." 

TARIK ÜNLÜOĞLU HAKKINDA AZ BİLİNEN GERÇEKLER...

AJJKr_1569926750_0974.jpg

ÜNLÜ İSİMLERİ YASA BOĞAN HABER!

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY 

"Tiyatro ve film yerküremizin pahalı oyuncusu Tarık Ünlüoğlu'nun vefat haberini büyük üzüntüyle öğrendim. Sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Sanat camiamızın başı sağ olsun"

OKTAY KAYNARCA

"Abimm... Mekanın cennet olsun canım abimmm..."

NEZ 

"Çok kıymetli bir sanatkarımızı kaybettik ailesine ve sevenlerine sabır dilerim. Tanıdığım en kibar can adamlardan biriydi Tarık abim mekanın cennet olsun"

İSMAİL BAKİ

"Nurlar içinde uyu Tarık Ünlüoğlu."

HALUK BİLGİNER

"Abemm.. canım abemmm.. Çok üzgünüm.....çoook"

DERYA BAYKAL

"Ahhh benim şık arkadaşım, hepmizi yaktın acımız sonsuz.. Hepimizin başı sağolsun."

OYA BAŞAR 

"Canım. Canımız. Canım arkadaşım. Çok erken gitti aramızdan. Daima görüşüyorduk. Dün akşam görüşemedik yalnızca. Bugün vefatını öğrendik. Tedavi görüyordu. Ağır bakımına alındıktan 15 dakika sonra hayatını kaybetti."

TARIK ÜNLÜOĞLU KİMDİR?

16 Kasım 1957 tarihinde doğan oyuncunun gerçek ismi Reşat Tarık Ünlüoğlu'dur. İzmir Namık Kemal Lisesi'nden mezun olan oyuncu, daha sonra Ankara Devlet Konservatuvarına girdi. Yirmi yıla aşkın boyunca Ankara Devlet Gösterimi'nde vazife yapan oyuncu hafızalara Kurtlar Vadisi serisindeki Testere Necmi karakteri ile kazındı. Seslendirme oyuncusu da olan Ünlüoğlu 2001 yılından beri ekranlarda taraf almakta.

OqtRJ_1569926779_2123.jpg

SERILERI;

2001 // Nasıl Meskende Kaldım

2003 - 2004 // Kurtlar Vadisi

2005 -2007 // Gümüş

2006 // Bebeğim

2007 // Benden Peder Olmaz

2008 //  DalgaKıran

2008 -2010 // Benim Validem Bir Melek

2011 - 2013 // Avrupa Avrupa 

2014 // Bir Yusuf Masalı

2015 // Eşkıya Yerküreye Hükümdar Olmaz