Son Konu

Taurine ve baş ağrıları

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Taurine, balık ve ette yer alan bir amino asittir Vücudunuz bu amino asiti, kanınızdaki mineral tuzlu ve su seviyelerinin düzenlenmesinde ve uygun beyin gelişiminde kullanır Vücudunuz öteki amino asitlerden daha fazla taurine içerir İnternetteki bir web sitesine kadar, günde 3,000 mg ’a dek yardım taurine dozu güvenlidir bununla birlikte, migren şikayetiniz varsa taurine alım sürecini izlemek isteyebilirsiniz
Migren Baş Ağrıları

Migren; kusma, ishal, bulantı, flu bakış, sersemlik, sese ve ışığa aleyhinde hassasiyet gibi öteki semptomlara eşlik eden zonklama ve başın bir kısmında ağrıyla karakterize edilen şiddetli baş ağrısıdır Migrenin bütün olarak nedeni belirlenmiş olmamasına karşın, çevresel ve genetik faktörleri içerme olasılığı yüksektir
Taurine ve Migren

Taurine seviyeleri, migrenden şikayet eden insanların kanında ve serebrospinal sıvısında yüksektir ve bu bireylerin idrarında düşüktür *Temmuz 1982 tarihinde yayınlanan bir dergideki çalışmaya kadar, migren esnasında taurine seviyesi migrenden sonraya kıyasla daha yüksektir Bu alanda daha fazla araştırma gerekmesine karşın, migren ağrılarına niçin olan biyolojik süreçlerde taurine yer alabilir
TedaviMigren baş ağrılarınızı denetim etmeye yardım etmek için doktorunuz analjezik veya önleyici bir takım türde ilaçları reçetelendirebilir Her gün baş ağrısı çekmeniz migreninizi neyin tetiklediğini tespit etmenize tezgâhtar olabilir ve böylece bu durumlardan kaçınabilirsiniz; yeterince uyumak ve adale rahatlatma egzersizleri yerine getirmek şikayetçi olduğunuz migren sayısını sınırlandırmaya da yardımcı olabilir Riboflavin, koenzim Q10, krizantem, magnezyum ve öksürük otu gibi takviyelerin alınmasının yanı sıra nöropati, akupunktur ve masaj gibi diğer alternatif tedaviler migrene muavin olabilir
Dikkate Alınacak HususlarBu takviyeler sizin için güvenli olmadığından, migren ağrılarınızı tedavi etmek için herhangi bir yardım almadan önce doktorunuza danışın Taurinenin migren üzerindeki etkilerine ilişkin incelemeler halen preliminerdir ve sıhhat kalmak için belirli miktarda taurine tüketmeniz gerekir, böylece bütün taurine kaynaklarından kaçınmayın

Üst Alt