Son Konu

TCL, Türkiye’de ürettiği ilk telefonu açıkladı

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
tcl-turkiyede-urettigi-ilk-telefonu-acikladi.jpg

Oppo, Xiaomi, Vivo ve Samsung gibi şirketlerden sonra bir şirket daha ülkemizde üretim faaliyetlerine başladı. Arçelik ile güçlerini birleştiren TCL, Tekirdağ’da akıllı telefon üretimine başlayarak yerli üretim hareketine destek oldu.

TCL fabrikasını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tesiste incelemelerde bulunduktan sonra seri üretim bandından çıkan telefonları imzalamıştı. Fakat burada söz konusu cihazın hangi model olduğu belirsizdi. Şirket bugün düzenlediği basın toplantısında sürprizini açıkladı.

TCL 20 SE Türkiye’de üretime girdi

TCL Mobil Türkiye Ülke Müdürü Serhan Tunca tarafından açıklanan ilk yerli üretim TCL modeli 20 SE, hem ekonomik hem de teknolojik açıdan tüketicilerin dikkatini çekmeyi başardı.

6,82 inç ekran boyutuna sahip TCL 20 SE, IPS LCD ekran teknolojisiyle geliştirildi. 720×1640 piksel HD+ çözünürlükle gelen cihaz 263 PPI piksel yoğunluğu taşırken; 60 Hz ekran yenileme hızı ideal bir kullanıma olanak sağlıyor.
tcl-turkiyede-urettigi-ilk-telefonu-acikladi-2.jpg
TCL’nin Türkiye’de ürettiği ilk telefon 1.8 GHz CPU frekansına sahip sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 460 (11 nm) işlemcisiyle geliştirildi. Bu işlemciyle daha önce Vivo Y20s, OPPO A33, OnePlus Nord N100 ve Realme C17 gibi cihazlarda karşılaşmıştık.

48 Megapiksel ana kamera ile geliştirilen TCL 20 SE, dörtlü modülünde 5 Megapiksel ultra geniş, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörüyle destekleniyor. Ön tarafta ise 13 Megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

5,000 mAh batarya kapasitesi ile geliştirilen telefon 4G’de 336 saat bekleme süresi vadediyor. 16 saat internet kullanımı iddiası taşıyan cihaz, 17 saat video oynatma ve 60 saat müzik dinleme yetenekleriyle öne çıkıyor. 20 SE’de 18W hızlı şarj desteği bulunuyor.
tcl-turkiyede-urettigi-ilk-telefonu-acikladi-3.jpg
Ekran: 6,82 inç IPS LCD ekran, HD+ çözünürlük
Boyutlar ve ağırlık: 172.1 x 77,1 x 9,1 mm / 206 gr
İşlemci: Snapdragon 460 (11 nm) / Sekiz çekirdekli (4×1.8 GHz Kryo 240 ve 4×1.6 GHz Kryo 240)
Grafik Birimi: Adreno 610
Depolama – RAM:  64 GB / 128 GB dahili hafıza, 4 GB RAM
Ana kamera: 48 Megapiksel, f/2.0, 27mm (geniş)
Derinlik sensörü: 2 Megapiksel, f/2.4
Makro kamera: 2 Megapiksel, f/2.4
Ultra geniş açılı kamera: 5 Megapiksel, f/2.2
Ön kamera: 13 Megapiksel, f/2.2, 26mm
Batarya: 5000 mAh, 18 Watt hızlı şarj
İşletim Sistemi: Android 11 tabanlı TCL UI
TCL 20 SE fiyatı

Haziran’ın ikinci haftası itibariyle satışa sunulacak TCL 20 SE’nin Türkiye fiyatı 2 bin 799 TL olarak açıklandı.

Üst Alt