Son Konu

Terra Kurucusu: Bahse Girdim, Kaybettim!

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Kripto para dünyasının geçtiğimiz aylardaki en kıymetli hususlarından bir tanesi Terra (LUNA) idi. Kripto para ekosisteminin algoritmik stabil koini UST bir anda paha kaybetmeye başlamış, kıymeti hep 1 dolar civarında olması gereken kripto para ünitesi, beraberinde LUNA başta olmak üzere kripto paraları ve yatırımcıları batırmıştı. Olayın gerisindeki isimse Terra Kurucusu Do Kwon olarak geçiyordu.

Yaşanan olaylar kısmen de olsa unutulmuş durumda. Fakat artık, tüm yaşananları yeniden hatırlatacak bir gelişme yaşandı. Do Kwon, Coinage Media ile bir röportaj gerçekleştirdi ve bu röportajın bir kısmı an prestijiyle yayınlandı. Yaşananlardan sonra birinci sefer bu türlü uzun uzun konuşan Do Kwon, dikkat çekecek açıklamalar yapmış durumda.

"Bahse girdim, kaybettim"

0b12455fc49cbd3e4931a1ffea26599a1ca7649e.jpeg

Do Kwon'a sorulan sorulardan bir tanesi, çöküş esnasında ne hissettiğiydi. Terra kurucusu, bunun çok sıkıntı bir şey olduğunu söyledi. Röportaj tanıtımında algoritmik sabit kripto para sanayisinin standart haline geldiğine inandığından bahseden Do Kwon'un bir bahse girdiğini ve bu bahsi kaybettiğini söylediğini görüyoruz. İnsan ister istemez, "Trilyon dolarlık bir mecrada bahse girmek mi?" diye sormadan edemiyor. Çünkü Terra'daki çöküş, projenin iş ortaklarını ve yatırımcıları da batırdı. 

Terra olayında sular nasıl durulur bilinmiyor. Çünkü Güney Kore hükümeti devreye girdi ve mevzuyla ilgili soruşturma başlattı. Fakat bu soruşturmanın nasıl tamamlanacağı, Do Kwon'a neler olacağı henüz bilinmiyor. İlerleyen devirlerde bu mevzuyu tekrar gündeme alabiliriz üzere duruyor...

Üst Alt