Son Konu

THY Yönetim Kurulu Üyesi hakkında taciz iddiası; mahkeme 3 ay uzaklaştırma kararı verdi

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
THY%2DYonetim%2DKurulu%2DUyesi%2Dhakkinda%2Dtaciz%2Diddiasi%2Dmahkeme%2D3%2Day%2Duzaklastirma%2Dkarari%2Dverdi%2D230837%2Ejpg

Airport Haber’e yer alan habere göre, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer hakkında açılan 'taciz ve tehdit' davasında mahkeme, Şanlıer hakkında uzaklaştırma kararına hükmetti. Şanlıer karara uymaması halinde zorlama hapis cezasına çarptırılacak.

Şanlıer hakkında açılan davanın dilekçesinde, “Bir arkadaşımın düzenlemiş olduğu davette beni şüpheli Ogün Şanlıer ile tanıştırdılar. Tanışma esnasında numaramı alan Ogün Şanlıer beni arayıp görev yaptığı İstanbul Medya Akademisi'ne çağırmıştır. Bana, medya okulum var seni buraya eğitime alalım dedi. Evli olduğunu bile bilmediğim Ogün Şanlıer ertesi gün evime gelmek istediğini söyleyip beni davet eder misin dedi. Daha sonra beni her gün düzenli arayıp defalarca görüntülü aramalar yapmaya ve mesajlar atıp bana asılmaya başladı. Çoğu mesajlar kayıtlıdır' dedi.” İfadeleri yer aldı.

Ogün Şanlıer kimdir?

1974 yılında  doğan Ogün Şanlıer, 1993 yılında Kartal İmam Hatip Lisesi'nden, 1999 yılında ise Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.

1999-2001 yıllarında Anadolu Holding, Anadolu Isuzu Otomotiv San. Tic. A.Ş.’de İhracat Uzmanlığı görevini ifa eden Şanlıer, 2002-2007 yıllarında Feniş Holding, Feniş Dış Ticaret A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önceki dönemdeki yönetimiyle ilişkileri dikkati çeken Şanlıer, 2007-2013 yıllarında İBB İştirakler Daire Başkanlığı Halk Ekmek AŞ’de yöneticilik yaptı. 

Türk Hava Yolları’nın yönetim kuruluna üyeliğine atanan isimlerin Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarından seçilmesi tartışmalara neden olmuştu. THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın Kartal Anadolu Lisesi'nden arkadaşı. 

Şanlıer, THY Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanında halen İstanbul Medya Akademisi AŞ’de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmekte. 

Üst Alt