Son Konu

Türkiye'de Kanseri Yenen Ünlüler!

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
29
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türkiye'de Kanseri Yenen Ünlüler! kanseri yenen ünlüler, kanserli ünlüler, kanserli türk ünlüler Sevgili melekler, yüzyılın en korkulan ve erken teşhiste bir öyle galibiyet sağlanan hastalığı kanser, o kadar çok ünlüyü de kıskacı altına aldı Yüksek derecede moral ve sevgiyle kanser hastalığının yenilebileceğini ifade eden ünlülerimiz aralarında kimler yokki Özkan Uğur'dan Kayahan'a, Nilüfer'den Vahide Perçim'e, Yılmaz Morgül'den Oya Başar'a, Defne Samyeli'nden Yıldız Tilbe'ye o kadar çok isim; kanserle olan mücadelelerini sevgi ve moral gücüyle kazandıklarını söylüyor 23351 23351 turkiyedekanseriyenenunluler5c4ddb402458dturkiyedekanseriyenenunluler5c4ddb402458d 310 440 kanserlivahidejpg23351 Türkiye'de Kanseri Yenen Ünlüler! kanserlivahidejpg23351 Türkiye'de Kanseri Yenen Ünlüler! Kanser tedavisinde erken tanı hayat kurtarıyor Uygulanan tedavi yöntemleri değin hastanın motivasyonu da kanserle mücadelede manâlı Her sene 4 Şubat Dünya Kanser Günü'nde hastalıkla mücadele ve tedavi yöntemleri değişik etkinliklerle anlatılıyor Biz de kanseri yenen meşhur isimlerden nasıl bir çare süreci geçirdiklerini ve hayata nasıl tutunduklarını öğrendik DENİZ UĞUR 'HAREKETLİ YAŞADIM' Üç sene önce meme kanserine yakalanan Deniz Uğur, uzun süren mücadeleden galip çıktı Ünlü oyuncu kanseri, sevenlerinin desteğiyle yendiğini söylüyor: Doktoruma güvendim Tedavi boyunca hayatımda önemli şansın dönmesi yapmadım Tuz ve ağır besinlerden uzaktan durdum, yediklerimin hijyenik olmasına dikkat ettim Hastalığı hareketli bir yaşam sürerek atlattım Doktorlarım bile şaşırdı Bizi düşüncelerimiz yönlendirir Herkese bu konuya eğilmelerini öneririm VAHİDE PERÇİM 'AFERİN SANA VAHİDE DİYORUM' Vahide Perçim üç yıl önce yakalandığı meme kanserini nasıl yendiğini şöyle anlattı: Kanserle savaşta umut çok önemlidir acilen fazla mutluyum Sağlığım gayet iyi Moralimi bozmadım Hastalıktan korkmamak gerek Kendimi zaten severim lakin kanserden sonra daha çok sevmeye başladım Kendime bakıp 'Aferin sana Vahide' diyorum Kendimi düşünmem gerektiğini öğrendim NİLÜFER 'KONTROLLERİ DIKKATSIZLIK ETMEYİN' Meme kanserini erken teşhisle yenen Nilüfer, bir mektup kaleme alıp kanseri nasıl yendiğini anlatmıştı: Kanser edinmek, zorlu bir sınavdan devretmek gibi Kontrollerinizi yaptırmayı dikkatsizlik etmeyin Erken teşhis çok kayda değer Herkese tahammül ve şifa diliyorum Moralinizi sakın bozmayın FİLİZ AKIN 'POZİTİF DÜŞÜNÜN' Türk sinemasının efsanevi oyuncusu Filiz Akın, 2002'de kanserle tanıştı Kendisine konulan nazofarenks kanseri (burun ve ağız arkasındaki bir nesil kanser) teşhisinden sonra uzun zaman çare fark etti ve hastalığı daha aşağı etti Meşhur oyuncu, kanser hastalarına şu tavsiyelerde bulunuyor: Pozitif düşünün, moralinizi yüksek tutun, bağışıklık sisteminizi zayıflatacak gerginlik ve sigara gibi etmenlerden uzakta durun KAYAHAN id 'SAĞLIĞIMA KAVUŞACAĞIM' Pop müziğin sanatçı ismi Kayahan, iki kere kanserle çaba edip kazandı Meşhur sanatçının hastalığı bir süre önce tekrar nüksetti Usta, hastalığıyla ilgili şöyle konuştu: Hastalığımla ilgili çoğu haber çıkıyor ve beni sevenler bu duruma üzülüyor İnşallah tedavim bitince gazeteci dostlarla bir araya gelip her şeyi anlatacağım İyiyim, Allah'ın izniyle sağlığıma kavuşacağım ÖZKAN UĞUR HİÇ 'AH VAH ÇEKMEDİM' MFÖ grubunun üyesi Özkan Uğur'a, geçtiğimiz yıl 'foliküler lenfoma' teşhisi konmuştu Bir süre kemoterapi gören usta, kanserle savaşını kazandı Uğur, kanserle savaşını şöyle anlattı: En ilk önce doktoruma inandım, moralimi defalarca yüksek tuttum Hastalığı anında kabullendim ve 'Bu hastalığı nasıl atlatırım?' dedim Oturup ah vah çekmekten daha yardımcı! 'SEVGİ HER ŞEYİN İLACI' Arzum Onan; önce lenf kanseri ile uğraş etti, sonra da tiroid kanseri oldu Onan, eşi Mehmet Aslantuğ'un desteği ile moralini hiç bozmadığını anlattı: Mehmet defalarca elimi tuttu Sevgi her şeyin ilacı Genişletmek için tıkla  

Üst Alt