Son Konu

Türkiyenin En Büyük Hastanesi

nicebayan

Yeni Üye
Tepkime
2
Web
nicebayan.com
Credits
-1
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Türkiyenin En Büyük Hastanesi hangisi
Türkiyenin En Büyük Hastanesi Pendik

İstanbul İl Özel İdaresi göre yaptırılan 540 yataklı devlet hastanesi Pendik'te hizmete açılacak Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini alacak hastane 116 milyon TL'ye malolacak

Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde incelemelerde bulunan İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sabri Kaya, sağlık durumu hizmetlerine il özel idaresinden 1 milyon 520 bin TL kaynak aktardıklarını belirtti Kaya Bu kaynakla içlerinde senelerdir tamamlanamayan hastanelerinde yer aldığı 21 hastane ve sağlık durumu merkezini hizmete hazırlanmış ülkü getirdik Ağız ve diş sağlığı hastaneleri ilk kez olmak üzere yanık çare, uyku bozuklukları ve zelzele gibi alanlarında Türkiye'de birincil olan hastane ve merkezleri hizmete hazırlanmış ülkü getirdik Hastanelerimizi arasında demin dünyada yeni yaygınlaşmaya başlayan Da Vinci robotu ilk kez elde etmek üzere çağdaş tıbbi cihazlarla donattık Engelli, özürlü vatandaşlarımız için özel ameliyathaneler inşa ettik Bitirilenlerin yanı sıra yalnızca şu lahza tıpatıp Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi tamamlanma aşamasına gelen, yapımı devamlı 11 projemiz varşeklinde konuştu
Belirlenen tarihten önce bitirilmesi planlanan Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi 540 yataklı olacak Hastanede; 167 tetkik, 237 hasta yatak, 7 tutsak yatak, 20 ameliyathane, 33 hekim, 85 hemşire, 8 başhekim ve 4 jandarmapolis odası bulunacak *

Üst Alt