Son Konu

Türkiye’nin en kısa kadını kaç yaşında?

moderatör

Super Mod
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0

Dünyanın en kısa boylu kadını kaç yaşında?​

Dünyanın en kısa kadını olarak tarihe geçen, Guinness Rekorlar Kitabı'nda bir süre "Dünyanın En Kısa Kadını" olarak yer alan Elif Kocaman, ne yazık ki hayatını kaybetti. Yalnızca 72 santimetre uzunluğa sahip olan Kocaman, henüz 33 yaşındaydı. Elif Kocaman, Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde sıradan bir yaşam sürüyordu.

Dünyanın en kısa boylu kadını kimdir?​

Elif Kocaman, 1989 yılında Yozgat'ta dünyaya geldi. 2010 yılında dünyanın en kısa boylu kadını seçilerek 72 cm boyu ile Guinness rekorlar kitabına adını yazdırmıştı.

Türkiye’nin en kısa insanı kimdir?​

Guinness Rekorlar Kitabı yetkilileri, 21 yaşında, 7 kilo ağırlığında ve 72,5 santimetre boyundaki Hatice Kocaman'ı "dünyanın en kısa boylu insanı" olarak tescilleme çalışması yapmak üzere Osmaniye'nin Kadirli ilçesine geldi.

Elif Kocaman nereli?​

Soyadı kocamandı, kendisi küçücük… Elif Kocaman, 1989 senesinde Yozgat'ta doğdu. 2010 senesinde dünyanın en kısa boylu kadını olarak seçilerek 72 santim boyu ile Guinness rekorlar kitabına adını yazdırmıştı.

En kısa kadın kaç yaşında?​

Dünyanın en küçük kadını 25 yaşında… Dünyanın en minik kadını Guinness etiketli Hintli Jyoti Amge. Rekorlar Kitabı'na girme nedeni ise dünyanın en kısa boylu kadını olması. 62,8 santimetre boyundaki yaşındaki Jyoti Amge, artık boyundan çok büyük bir rekorun sahibi!

En kısa boylu kadın kaç inç?​

Yaşadığı bir tür kemik hastalığından dolayı 1 yaşından sonra boyu hiç uzamayan 72,6 santim uzunluğundaki Elif Kocaman, 2010 yılında dünyanın en kısa boylu kadını unvanı ile Guinness rekorlar kitabına girdi.

En kısa kadın kaç inç?​

Hakemler Amge'nin boyunun 62.8 santimetre olduğunu ilan etti.

Dünyanın en kısa kimdir?​

Tarihi parlamento ve Big Ben saat kulesinin yakınında düzenlenen etkinlikte Sultan Kösen, 54,6 santimetreyle "dünyanın en kısa boylu adamı" olan Nepalli Chandra Bahadur Dangi ile ilk kez bir araya geldi.

Üst Alt