Son Konu

TV gibi monitör! Philips Momentum 4K inceleme

seocu

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
philips-momentum-4k-inceleme.jpg

Philips’in TV modellerinden hatırlayacağımız Ambilight teknolojisinin farklı uyarlaması olan Ambiglow teknolojili 32 inç büyüklüğündeki Philips Momentum 4K inceleme konuğumuz. TV’leri kıskandıracak monitör videomuzda!

Philips’in hem oyuncuları hem de bilgisayarlarında yaratıcı işler yapan kişileri hedef alan yeni monitörü Philips Momentum 4K inceleme videosuyla karşınızdayız.

Philips Momentum 4K inceleme

Pek çok farklı görevde başarıyla kullanabileceğiniz bir monitör olan Philips Momentum 4K, TV’lerdeki özelliklerin ve imkanların çoğunu, daha da etkileyici şekilde monitör olarak bizlere yansıtıyor. Özellikle konsol oyuncularına hitap eden pek çok özellik Philips Momentum 4K‘da.

PIP/PBP modu sayesinde aynı anda 2 farklı kaynaktaki görüntüyü de kullanıcılara gösterebilen monitör, ayrıca aynı anda birden çok görüntü kaynağına da bağlanıp, kaynak değiştirebiliyorlar.

Kısacası Philips Momentum 4K özellikleri say say bitmiyor. Biz de sizler için incelemede özelliklerini bir araya getirdik ve yeteneklerini gösterdik. İnceleme metnini videonun altından okumaya devam edebilirsiniz. Şimdi sizi videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Philips Momentum 4K özellikleri

Philips televizyon modellerinde aklımıza kazınan Ambilight teknolojisinden daha farklı ama benzer etkileri olan Ambiglow destekli 32 inçlik Philips Momentum 4K inceleme konuğumuz.

İlk olarak Ambiglow ve fiziksel özelliklerle beraber incelemeye başlıyoruz. Ambiglow, monitörün altında yer alan LED’ler sayesinde,  izlediğiniz görüntüye ya da sizin ayarladığınız renklere göre ambiyans aydınlatması yapıyor. Örneğin futbol oyunu oyunuyorsanız, zeminin yeşil olması nedeniyle otomatik olarak monitörün altına yeşil renk aydınlatması yapabiliyor. Ya da siz de istediğiniz rengi ayarlardan belirleyip, o renk ile ambiyans aydınlatması yapabiliyorsunuz.

Ambiglow’un en büyük avantajı ise hem ilgiyi hem de odağı artırması ve seyir zevkini artırması.

Hızlı şarj destekleyen monitör

İncelediğimiz Philips Momentum 4K, oldukça geniş bağlantı birim desteğini bizlere sunuyor. Arka tarafta 3 tane HDMI 2.0 ve bir tane de Display Port 1.4 görüntü çıkışı bulunuyor. Kutu içerisinden de 1’er adet HDMI ve DisplayPort kablosu çıkıyor.

Üzerinde ayrıca hızlı şarj desteğine sahip 2 adet USB 3.0 bağlantısı ile gelen ürün toplamda 4 tane USB 3.0 bağlantı imkanına sahip.

Üzerinde stereo dahili hoparlöre sahip olan Philips Momentum 4K, ayrıca harici kaynakları da besleyebiliyor. Hem boyutu hem dahili hoparlörü hem de zengin bağlantı seçenekleriyle beraber, konsol oyuncuları için de oldukça iddialı bir monitör.

Philips Momentum 4K panel özellikleri

MVA tipi panel ile beraber gelen Philips Momentum 4K, 31.5 inçlik panel boyutuna sahip. 3840 X 2160 piksel yani 4K çözünürlüğü destekleyen monitörün piksel yoğunluğu ise 140 PPI.

Tipik 400 cd/m2, maksimum 600 cd/m2 parlaklık seviyesine çıkabilen monitör, gerçekten ciddi parlaklık seviyelerine çıkabiliyor. Bunun önemini ise HDR desteğinde anlıyorsunuz.

HDR600 desteği ile beraber HDR destekli oyun konsollarında ya da HDR destekli filmlerde, çok daha gerçekçi ve görsel anlamda etkileyici sahnelere şahit olabiliyorsunuz.

3000:1 tipik kontrast değerine sahip olan ürün, akıllı kontrast ile beraber yerine göre 80.000.000:1 kontrast seviyelerine kadar çıkabiliyor.

DCI-P3 renk gamutunu %98,61 destekleyen monitör, ayrıca %114 NTSC, sRGB’yi de %135 destekliyor.

4 MS griden griye tepki süresine sahip olan monitör, 4K 60 Hz yenileme hızına sahip.

LED arka aydınlatmalı ekranlarda parlaklığın kontrol edilme şekli nedeniyle bazı kullanıcıların ekranlarında titreşim olur. Bu durum gözün yorulmasına yol açar. Philips Flicker-free Teknolojisi, parlaklığı düzenlemek için uyguladığı yeni çözümle daha konforlu bir izleme deneyimi için titreşimi azaltır.

178 derece görüş açısına sahip olan monitör, ayrıca 3H parlama önleyici ekran kaplamasıyla beraber geliyor. Yani matlık oranı yüzde 25.

Üst Alt