Son Konu

Ücretsiz Bilettir GÜLÜMSEME...

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
28
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Ücretsiz Bilettir GÜLÜMSEME Her son, yeni bir açılış demektir insanın hayatında Hani böyle; o fazla sevdiğin insandan doğrusu beklenen fakat olmasını istemediğin bir ayrılık teklifi gelir ya Hani böyle; o an boğazına bir şey düğümlenir de konuşmakla konuşmamak aralarında büyük bir mücadele verirsin ya Hani böyle; derler ya başımdan kaynar sular döküldüdiye Hani böyle; ellerin ayakların titrer de bir yer ararsın ya tutunmak için kendine Hani böyle; seni seviyorum lanet olası, ne olur gitme, yalan bütün söylediklerindersin ya kendinin bile duyamayacağı iç sesinle Hani böyle; daha o saniyelerde aşkını, yaşananları, umutlarını, heyecanlarını, varlığını kaldırmak zorunda olduğunu anlarsın ya sol iç cebinin en derin yerlerine Hani böyle; kimselere belli etmemeye çalışarak aşkını, ızdırabını, hüznünü; gülümsemeye çalışırsın ya zorlanarak Ve hani böyle; zorlarsın ya kendini haklısın zaten sen söylemesen ben söyleyecektim bunu sanademeye aslında tüm bunlar yaşadıklarının ve yaşayacaklarının sadece minicik bir bölümü bu ayrılıkta Telefonu kapattıktan daha sonra başlangıçta gülümsemeye ağlamamaya çalışacaksın Sonradan; yaşandı ve bittidiyeceksin içinin yırtılmalarına aldırmadan Sonra; gülümseyeceksin ve hatta kahkaha atacaksın hayret verici bir biçimde aptalca espriler eşliğinde Sonradan; çok az bir zaman geçince üzerinden, gözünden birkaç damla yaş akacak ama yalnızca o kadarÇünkü ağlayamayacaksın Sonra; düşünmeye başlayacaksın neden?diye Sonradan; kendinde ve ondaki eksikleri arayacaksın içini azıcık olsun ferahlatmasını umarak Daha Sonra; çıksam buradan, alsam nevalemi gitsem gürültüsüz bir yere dağıtsam biraz diye düşüneceksin Ve sonradan; baştan durup düşüneceksin, neye yarar?Neye yarar? Gitmek isteyenin peşinde kal demenin bir faydası olmadığını biliyorsun çünkü Çünkü gidiyorsa sende yaşayacağı bir şeyin kalmadığını biliyorsun Çünkü bunu zaten bir defa yapmıştın ve bir ikincisinde tüm iplerinin kopacağını bileceksin sonradan; biraz olsun içinde kopan fırtınaları dindirdikten hemen sonra, düşüncelere dalacaksın Peşini bırakmayacak düşüncelerindeki sorular Günler geçecek, sen nasıl geçtiğine şaşma ederken Ama her saniye; Merak edeceksin; şimdi ne yapıyor acaba?Merak edeceksin; beni özleyecek mi?Merak edeceksin; ona olan aşkımın büyüklüğünü gösteremedim mi acaba?Merak edeceksin; tutmak istediğim o elleri acilen kime dokunuyor?Merak edeceksin; beni düşündüğü bir lahza oluyor mu acaba? Merak edeceksin; günlerim nasılda çabuk geçiyor , onsuz vakit vermek bilmezken Bir sürü soru işaretleriyle doymuş geçecek günlerinDüşündüğün fakat aslında dikkate almak istemediğin bir sürü şey geçecek ona dair içindenHer gece onunla hayallerin olacak rüyalarındaHer gün ellerini yetişmek, gözlerinin içine bakmak, sarılmak arzusuyla dolup taşacaksınO bir zamanlar ellerini tutabilmek için canını verebileceğin elleri bir başkasının tutuyor olma ihtimali geçtikçe aklından çıldıracaksın, için kıskançlıkla dolacak Daha Sonra; Zaman tez geçip gidecek sana aldırmadan Ve hikayen burada bitecekBir diğer hikayeye; hiç beklemediğin bir anda, sen onsuz bir hayatı düşünemezken kendiliğinden başlayacaksın sonraUnutup gideceksin, defalarca yüreğinin en dibinde taşıyarak baştan hikayeni Her son, yeni bir başlangıç demektir insanın hayatında Basit değil şayet, ama imkansız da değil Hangi küskünlük tamamlanmamış, hangi dostluk başlamış ha ! Yüreğin senin elinde dostum İnsanları değiştiremezsin, ama onlara olan düşüncelerini değiştirebilirsin Herkesi olduğu gibi kabul et, sen de olması gerektiğince ol İnancının kazanmasını, ondan uzaklaşarak elde etme saçmalığından kurtul Hatırla, İYİLİĞİN HALLEDEMEDİĞİNİ MUSIBET HİÇ HALLEDEMEZ FAKAT Yüreğine de kaydet bunu ÜCRETSIZ BİLETTİR TEBESSÜM KALP YOLCULUĞUNDA Sevgiye eğlence çıkar sen de hadi Kanaat getir, olumsuzlukları eriteceğine Geçmişe üzülme Yaptığın hatalardan ders aldıysan, mutlu edebildiysen eğer; bugünü bugünle yaşa Ama birazcık dur Hayatına deneyimler eklemen için koşul yok yanlışlardan geçmen Başkalarının edindikleri doğruları yerleştir zihnine Ölümün ne süre geleceğini bilmediğinden, yolu uzatıp kaderini baskı Güzellikleri de bizzat kendin uygula Savrulma sakın Bak BATSA DA GÜNEŞ, BIKMAMIŞTIR DOĞMAKTAN SONUNDA TOPRAK OLSA DA CANLI, YORULMAMIŞTIR NEFES ALMAKTAN Dostum, bedelsiz değildir oysa mutluluklar unutma “O bedellerle olmanın neresi hasar de, yorulma Dertlere de yenilme hiç, galiptir iyilikler sen ilerledikçe Daha Sonra benim varlığıyla sevinç duyduğum güzel dostum Bir martının yanına yer al Gökyüzü meskenin olsun senin de Kat kendini maviye, hayran bakışları çek üzerine Özgürlüğü uçuşlarınla anlat Hem, kırık olsaydı kanadın ne önemi kalırdı ancak genişliği dünyanın Kaldır başını ve eğilme, sakın güçsüzceDipsizse de karanlık, dal içeriÖyle bir dal ki; sen yok o korksun “Ne çıkar deme, bir nur da senden olsun GÜLÜMSE Fakat cenneti kazanmışçasına yok, doğduğun güzel fıtrat için GÜLÜMSE O’nun ümmetlerinden biri olarak yaşadığın için GÜLÜMSE Duyduğun ezan sesi, kıblen KABE olduğu için GÜLÜMSE Öldüğünde Ölüm Meleği’le buluşup, RABB’ ine kavuşacağın an için HİÇ DEĞİLSE TATLI İNSAN, RAZI OLDUĞUN ALLAH ’ın rızası için gülümser misin?​  

Üst Alt