Son Konu

Uncharted Filmi, Oyunların Hikayesini Kullanmayacakmış

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Bilgisayar oyunlarından uyarlanan filmlerin kaderi genellikle hüsran oluyor. Bunun muhtemelen en büyük sebebi bir oyunda ortalama 10 saatte yaşadığımız hisleri filmde 2 saatte yaşamaya çalışmamız. Hal böyle olunca oyun filmlerinin makus talihi pek değişmiyor. Sony bu durumu bozmak istiyor, zira firma yetkilileri geçtiğimiz aylarda yaptıkları açıklamalarda ellerindeki markaları dizi ve filmlere dönüştürmek istediklerini belirtmişlerdi.

Sony'nin bu açıklamalarından önce de bazı film ve diziler geliştirme aşamasında bizleri bekliyordu. Bunlardan birisi de Tom Holland'ın başrolünde yer alacağı Uncharted filmi. Playstation oyuncularının favori oyunlarından olan Uncharted serisi, Nathan Drake isimli bir hazine avcısının maceralarını konu alıyor. Filmin yönetmeni Dan Trachtenberg yaptığı açıklamalarda, gelecek olan filmin oyunların hikayesini kullanmayacağını, tamamen farklı bir hikaye anlatacağını belirtmiş.

GamesRadar'a konuşan yönetmen Trachtenberg, "Benim bu hikayeye yaklaşımım olayların farklı versiyonlarını ele almak olacak. Çünkü oyunun izinden gitmek istemedim, mevcut hikayeyle ilgilenmedim. Bence bu film tamamiyle bir video oyunu adaptasyonu olmayacak, ben böyle hissetmiyorum. Eğer mevcut oyunların hikayelerini kopyalarsak ve insanlara bu şekilde sunarsak bu durum biraz kötü olacaktır. Demek istediğim eğer bu şekilde yaparsak onların daha önce muhteşem bir şekilde tecrübe ettiği şeyleri onlara daha az heyecanlı bir şekilde vermiş olacağız ve bunu istemiyoruz." demiş.

Daha önce de Gears of War ve Halo filmleri için benzer şeyler duymuştuk. Yapımcılar bu tür açıklamalarla filmlerin üzerindeki baskıyı biraz da olsa azaltmaya çalışıyorlar. Bakalım bu yeni "oyunların hikayesinden uzak durma" politikası filmlerin kaderi açısından daha mı iyi olacak?
  • Gears of War Filmi, Oyunlardan Tamamen Bağımsız Olacak
  • Uncharted Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu
Avi Arad'ın yapımcıları arasında yer aldığı Uncharted filminin senaryosu Joe Carnahan ve Rafe Judkins tarafından yazılacak. Tom Holland'ı Nathan Drake rolünde göreceğimiz filmin 18 Aralık 2020'de vizyona girmesi bekleniyor. Sizce Trachtenberg'in filme bu yaklaşımı Uncharted filmini gişede başarıya taşıyabilecek mi? 

Üst Alt