Son Konu

Ünlü Kriptografi Uzmanı Adam Back, Yıl Sonu Bitcoin (BTC) Fiyat Hedefini Açıkladı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
unlu-kriptografi-uzmani-adam-back-yil-sonu-bitcoin-btc-fiyat-hedefini-acikladi.webp

Adam Back, Florian Grummes ve S2F modeline nazaran Bitcoin önümüzdeki aylarda 100.000 dolara fırlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter
ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir CryproPotato haberine nazaran İngiliz kriptografi uzmanı Adam Back, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık bir fiyata ulaşmasını bekliyor. Back Bitcoin’i altınla karşılaştırdı ve Bitcoin’in daha güzel bir finansal araç olduğunu söyledi.

Ek olarak, pahalı metal ve Bitcoin analisti Florian Grummes de emsal bir bakış açısını paylaştı. Ona nazaran Bitcoin 34-38 bin dolara düşecek, fakat altı ay içinde 100.000 dolar olacak.

Bu kestirimlerin her ikisi de BTC’nin 2021 sonuna kadar 100.000 dolara ulaşacağını öngören tanınan stock-to-flow modeliyle örtüşüyor.

100.000 Dolara Giden Yol

Blokzinciri teknoloji şirketi Blockstream’in CEO’su Adam Back, Anthony Pompliano ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in global kabulü ve dağıtımının tatmin edici bir düzeye ulaştığını belirtti. Bununla birlikte, Bitcoin 2021’in sonuna kadar 100.000 dolardan süreç göreceğine inandığını söyledi.

Back, Bitcoin ile altın ortasındaki korelasyon hakkında da konuştu. Bitcoin’i birçok taraftan bedelli metalden daha uygun performans gösterdiğini söyleyerek tercihini yaptı:

“Fiziksel altının rakibi formundaki karşılaştırmayı seviyorum, zira birçok istikametten Bitcoin daha düzgün bir fizikî altın.”

Bitcoin’in gelecekteki değerlemesi ile ilgili bir diğer misal bakış açısı Florian Grummes’den geldi. Kitco News için bir röportaj sırasında finansal analist, piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesinin altı ayda 100.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu belirtti.

Lakin BTC’nin bir defa daha fırlamadan evvel yaklaşık 35.000 dolarlık bir fiyata geri çekilebileceği konusunda yatırımcıları uyardı:

“Son beş hafta içinde deneyimlediğimiz şey, birinci satıştan sonra [tipik] kriptoda hoş ve güçlü bir sıçrama [25.000 dolara kadar uzayabilir]. Bu hala mümkün, aksi takdirde Bitcoin 35.000 dolardan döner ve 60.000 dolara geri döner ve boğa piyasası devam eder. Önümüzdeki altı ay içinde muhtemelen 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyorum.”

Bitcoin S2F Modeli Katılıyor

Tanınan Bitcoin stock-to-flow modeli de yıl sonuna kadar BTC’de benzeri bir sonuca ulaşıyor.

Modelin uyarlayıcısı ünlü analist PlanB, BTC’nin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içinde altı haneli bir bölgeye girebileceğini belirtti.

Bitcoin 50.000 doların çok uzağında yer alırken PlanB, umut verici bir güncelleme yaptı ve stock-to-flow modelinin yıl sonuna kadar BTC başına hala 100.000 dolara işaret ettiğini kaydetti. Beklendiği üzere, önümüzdeki birkaç ayı “kilit önemde” olarak niteledi.

Öbür Kimler 100.000 Dolarlık Bir Fiyat Maksadı Öngörüyor?

Çok sayıda önde gelen yatırımcı da Bitcoin fiyatının yakında 100.000 dolara gideceğini iddia ediyor. Wall Street’in Kurdu olarak da bilinen Jordan Belfort bu şahıslardan biri. Büyük bir dolandırıcılık planından sorumlu olduğu için mahpusta kısa bir müddet kalan eski borsacı tam bir U dönüşü yaptı.

Bitcoin’i eleştirirken ve yatırımcıları 2018’de “BTC yok olacak” halinde sözlerle kripto topluluğuna katılmamaları konusunda uyarırken, bu yılın Mart ayında fikrini “BTC 100.000 dolar olacak” biçiminde değiştirdi.

Kripto varlıkların en büyük eleştirmenlerinden biri olan Peter Schiff de Bitcoin’in bu türlü bir fiyat düzeyine ulaşabileceğine inanıyor. Ekonomist, hususla ilgili olumsuz tavrını müdafaasına karşın, 2011’de BTC’yi birinci duyduğunda satın almamasının “büyük bir hata” olduğunu itiraf etti:

“Açıkçası, keşke birinci duyduğumda Bitcoin almış olsaydım –bu çok büyük bir kusur. İçine 100.000 dolar koyabilir miydim -evet koyabilirdim. Demek istediğim, makûs giden öbür şeylere 100.000 dolar koydum.

Şu an Bitcoin milyarderlerinden biri olabilirdim, açıkçası bunu çok evvelden biliyordum. Vakti geri alabilseydim, yapacağım şeylerden biri de buydu.”

Bitcoin yayın saati itibariyle 48.880 dolardan süreç görüyor.

Üst Alt