Son Konu

Unutkanlığa İyi Gelen Bitki

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
31
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Unutkanlığa İyi Gelen Bitki

imagesunutkanligaiyigelenbitki5ad108e179877

Gunumuzde en buyuk sorunlardan birisidir unutkanlık… Genc yaşlarda başlayan unutkanlık beyindeki hafıza ve gecici hafıza bolumlerindeki sorunlardan kaynaklanabildiği gibi stres, yoğun calışma temposu, ilgi dağınıklığı gibi sebeplerden de kaynaklanabilmektedir

Genclerde yaşanan unutkanlığın sebebi incelendiği zaman vitamin eksikliği, stres gibi nedenler goruluyor ise doğru tedavi ile bu sorun tamamen ortadan kalkabilir Eğer uzerine duşulmez ise ilerleyebilen bir hastalık olduğu unutulmamalıdır Unutkanlıktan korunmak icin sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiği gibi zihinsel aktivitelere zaman ayırmamız da onemlidir Kitap okumak, sudoku cozmek zihni calıştıran aktiviteler olarak kabul edilmektedir

Bu noktada bilim adamları tarafından yapılan bir araştırmaya dikkat cekmekte fayda vardır Tayvan’da yapılan araştırmalar gosteriyor ki kahvaltıda yiyeceğiniz 1 gr zerdecal hafıza sorunlarını, unutkanlığı adım adım iyileştiriyor Ozellikle orta yaştaki insanlarda faydası olduğu kanıtlanan zerdecal her mutfakta bulunması gereken bir baharat olarak gosterilmektedir

Zerdecalın unutkan kişilerin hafızasını guclendirdiği yapılan incelemer sonucunda ispatlanmıştır Hint safranı olarak da bilinen zerdecal yurtdışında yetiştirilmektedir Alzheimer, diyabet ve kanser gibi hastalıklara karşı etkin bir baharat olduğu acıklanan zerdecalı bal ile karıştırıp ya da yemeklere baharat olarak ilave ederek kullanabilirsiniz

Zerdecalın unutkanlık dışında ne gibi faydaları var?

Solunum yolu enfeksiyonlarında (ust solunum yolu enfeksiyonu, astım, bronşit, sinuzit) yaygın olarak kullanılan bir halk ilacıdır

Sinirleri uyarır

Vucutta biriken zehirli maddeleri atar

Nekahat devresini kısaltır

imagesunutkanligaiyigelenbitki5ad108e2c075e

Üst Alt