Son Konu

Usta oyuncu Fatma Girik'in son sağlık durumu nasıl? 'Aşı gelir gelmez...'

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
fatma_girik_ameliyat_olmustu_saglik_durumuyla_ilgili_yeni_gelisme_1591336759_3952.jpg

Son zamanlarda kalça ve beyin ameliyatı olduğu bilinen 78 yaşındaki usta sanatçı Fatma Girik, sevenleri üzecek sağlık açıklamasında bulundu. Aşı gelir gelmez olacağını belirten Girik, sözlerinde şu ifadeleri kullandı:

Türk sinema tarihinin usta isimlerinden olan Fatma Girik öldü iddiaları bugüne dek sosyal medyada pek çok kez gündeme gelmişti. Hayranları tarafından sağlık durumu merak edilen ünlü oyuncunun son olarak kalça protezi ameliyatı olduğu bilinirken en son hayatını kaybettiği iddiaları sosyal medyada dolaşmıştı. Fatma Girik öldü iddialarının ardından vatandaşlar usta ismin son sağlık durumunu merak ediyor. Muğla'nın Bodrum ilçesindeki evinde kaldığı bilinen 78 Yaşındaki oyuncu Fatma Girik,

"Sağlık durumunuz nasıl?" sorusuna, "İyi değilim. Kendimi eskisi kadar iyi hissetmiyorum. Bacaklarım kötü durumda, birinin yardımı olmadan yürüyemiyorum. Çok oynak bir tansiyonum var. Bir de zaten beyin ameliyatı olmuştum, kafamda shunt takılı. Ameliyat olmasaydım kör olacaktım. Sağlığın gittikten sonra hayatın anlamı yok. Çok güzel yaşadım. Dilerim, herkes hayatı benim gibi yaşasın. Sonuçta yaşım da epeyce ilerledi. Bisiklete binip sek sek oynama çağım geçti ama yine de insan kendini iyi hissetmek istiyor." cevabını verdi.

9RTeC_1598608159_5647.jpg

'AŞI GELİRSE HEMEN OLURUM'

Girik, koronavirüs aşısıyla ilgili de açıklama yaparken "Aşıya güvenebiliyor musunuz? Türkiye’ye geldiğinde aşı olur musunuz?" sorusuna Girik, "Koşa koşa hemen olurum. Aşı üzerinden muhalefet ya da milliyetçilik yapılmaz, yanlış. Hemen gelsin, hemen şimdi vurulurum. Sağlık her şeyden önemli. İnsanlar patır patır ölüyor." ifadelerini kullandı.

DOKTORU AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Korona virüs (Covid-19) salgınının ardından ilk kez evinin kapılarını Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a açan usta oyuncu Fatma Girik'in sağlık durumundan haber var. Oldukça iyi görünen ve yürümesi düzelen Girik’in ortopedi doktoru olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün tahlillerini teker teker kontrol etti. Röntgenlerine bakan Gürün, usta sanatçının yürümesinin daha da düzelmesi için tavsiyelerde bulunmuştu.

540AD_1591336841_1808.jpg

"İZİN BELGESİ ALARAK DIŞARI ÇIKMAM YAKIŞIK ALMAZ"

Girik, başkanların kendisini ziyaretinden dolayı teşekkürlerini sunarak sosyal mesafe kurallarına uyulmasını istedi. Uymayanların ise sonuçlarına katlanacağını söyleyen Girik, “Yaklaşık 2 aydır evdeyim. Kimseyle görüşmüyorum, kimseyi evime almıyorum. Tüm kurallara uyuyorum. Herkesin de kurallara uymasını istiyorum. Polis ve jandarma ekipleri sağlık durumumdan dolayı izin belgesi alarak yürüyüş yapabileceğimi söyledi. Kimse dışarı çıkamazken ben nasıl çıkayım, olmaz, yakışık almaz” demişti.

zRJ7h_1591336901_0209.jpg

TABURCU OLMUŞU!

Evinin banyosunda düşerek hastaneye kaldırılan Fatma Girik'in son sağlık durumu merak ediliyordu. Usta sanatçının evinde olduğunu yazan Onur Akay,  hidrosefali sebebiyle beyninden ameliyat olan Yeşilçam’ın efsane ismi Fatma Girik’in, taburcu olduğunu duyurmuştu. 

BbEYc_1551772525_9465.jpg

Akay, “Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik, Bodrum’daki evinde banyoda dengesini kaybederek düşmüş ve acilen hastaneye kaldırılmıştı. Tomografi sonucunda bir sonuç çıkmayan Girik, daha detaylı tetkikler için İstanbul’a getirilmişti. Tıpta, hidrosefali hastalığı olarak bilinen ve beyinde su toplanması anlamına gelen hastalık sebebiyle, shunt ameliyatı geçiren değerli sanatçımız uzun süredir hastanede tedavi görüyordu. Fatma Hanım sağlığına kavuşarak taburcu edildi, şu an evinde ve sağlık durumu çok iyi” ifadelerini kullanmıştı.   

Üst Alt