Son Konu

Valve, Steam Deck İçin Yeni Özellikler Getiren Güncelleme Yayınlandı

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Steam-Deck.jpg

Valve, yeni kuşak oyun konsolu Steam Deck için çok sayıda güncelleme yayınladı. Güncellemeler, Steam yazılımı ve makinelerdeki işletim sisteminden eser yazılımı seviyesindeki ince ayarlara kadar aygıt için mümkün olan tüm alanları kapsıyor.

Sunulan en dikkat cazip iki değişiklik, yeni Kilit Ekranı ( Lock Screen) özelliği ve Windows 11 uyumluluğu için fTPM dayanağıydı. Ek olarak, 21 lisan için yerelleştirilmiş klavyeler, sınırsız kare suratı ayarı, birden çok pencereye sahip uygulamalar için dayanak, güzelleştirilmiş pil ömrü ve daha uygun sistem kararlılığı üzere birçok kıymetli düzgünleştirme yapıldı.

1 - 3

Valve-Steam-Deck3-672x420.jpg

Valve-Steam-Deck2-746x420.jpg

Valve-Steam-Deck-672x420.jpg

Yeni ekran kilidi özelliği akıllı telefonlardaki kilit ekranını andırıyor. Ayarlar uygulamasında bu özelliği açıp bir PIN belirleyebilirsiniz. Kullanıcılar ayrıyeten kilit ekranı için ayrıntılı ayarlar yapabiliyor.

Valve ayrıyeten Steam Deck’te kullanılan SteamOS işletim sistemi için beta kanalına bir güncelleme gönderdi. Bu güncelleme, işletim sistemi tarafından denetim edilen yeni bir fan eğrisi, oyun içi ekran yenileme suratını değiştirme dayanağı ve daha birçok geliştirme içeriyor.

SteamOS 3.2 Beta Güncelleme Notları

• Düşük kullanım senaryolarında tecrübesi düzgünleştirmek ve fanın farklı senaryolara ve sıcaklıklara nasıl reaksiyon vereceğini ayarlamak için işletim sistemi denetimli bir fan eğrisi eklendi.
  • Cihaz uyku modundan çıkarıldıktan sonra işletim sistemi fan kontrolünün otomatik olarak devam etmemesine neden olan bir sorun düzeltildi.
  • Oyun içi ekran yenileme suratını değiştirmek için deneysel dayanak eklendi. Oyuna girerken ve çıkarken yenileme suratı otomatik olarak istenen seçeneğe ayarlanacak.
  • Steam klavyesindeki € tuşunu yazmayla ilgili bir sorun düzeltildi
  • Bazı durumlarda Masaüstü modunda Steam klavyesini otomatik olarak getirmek için deneysel takviye eklendi.

Üst Alt