Son Konu

WhatsApp Görüşmeleri Ortaya Çıktı: Kayseri'deki Falaka Olayını Açığa Çıkaran Kadın İlk Kez Konuştu

klimaci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-0423afe74c402e72cc01097e2f06ab6c4dba494a.jpg

Kayseri'de para karşılığı anlaştığı bayanları, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdığı imgeleri ortaya çıkan kargo çalışanı Erkan T. hakkında şikayette bulunan N.K. isimli bayan, olayla ilgili birinci kere konuştu.

Erkan T.'nin çektiği manzaraları ortaya çıkartan N.K., Kayseri'de yaşadığı periyotta Erkan T.'nin ailesinin, kendi konutunda kiracı olduklarını ve bu nedenle tanıştıklarını söyledi. Erkan T.'nin kendisine de bayanlara yaptığı olayı teklif ettiğini anlatan N.K., "Erkan T.'nin annesi ve babası benim konutumda kiracı olarak otuyorlardı. Babası bana yeri olduğunu ve meskenle takas etmek istediğini söyledi. Ben kabul ettim ve Zonguldak'a döndüm. Ben toplamda 70 bin lira para verdim. Orada oğlu Erkan T. üzerinden bu işleri görüşüyorduk. Hayatım boyunca bir kez gördüm kendisini. Sonra telefondan görüşüyorduk. Akabinde bana bu türlü bir iş yaptığını anlatarak teklif etti. Ben de bu türlü bir şeyin mümkün olmadığını söyledim. Ne kadar kabul etmesem de bildiri atarak ikna etmeye çalıştı. Falakanın kurallarından bahsediyordu" dedi.

Hata duyurusunda bulundu.

N.K., geçen yıl aralık ayında Zonguldak Adliyesi'ne yaptıkları hata duyurusunda savcılığın, fuhuş ve fuhuşa aracılık etmekten kâfi kanıt olmadığı ve yaralama hatasından ise manzaradaki bayanların isteği bulunduğu gerekçesiyle kavuşturmaya yer olmadığına dair karar verdiğini anlattı. WhatsApp bildirilerini da savcılığa sunduğunu ifade eden N.K., "Ben ileride bir şey olursa, bana karşı bir iftira atarsa diye onu konuşturdum iletilerde. Sonra şikayetçi oldum. Ben size yardımcı olacağım lakin bunun bir karşılığı olacak diyordu. Ben hasta olan annesini ameliyat ettireyim fakat bu türlü bir şey benden istememesini istedim. Ben o sırada eşimden ayrılmış ve iki çocuğum vardı. Yine evlendikten sonra eşim telefondaki iletileri gördü ve durumu anlattım. Beraber şikayetçi olduk, fakat savcılık reddetti. Özgür kaldı artık. Savcılık istek diyor fakat bu türlü bir şeyi kabul etmiyorum. Bana bunu yaşamadığımı söylediler. İlla yaşamak mı gerekiyor? Ben yaşasam tahminen korkup kenara geçecektim. Bundan çok büyük paralar kazandığını söylüyordu. Cezasını çekmeli" diye konuştu.

'Bu işi yapmaya devam edecek.'

N.K.'nın eşi ise hukuk uğraşını sürdüreceklerini söz ederek, "Erkan T., savcılıktan bir şey çıkmayacağını bize söylüyordu. Bu şahsın bilgilerini medyaya aktarmak zorunda kaldık. Bu kişiyi bırakmışlar. Biz uğraşımıza devam edeceğiz. Bu kişi bu işe tekrar devam edecek. Biz de bu işin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Konuşmalar ortaya çıktı

Üst Alt