Son Konu

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için Desteğini Sonlandırıyor

dagcı

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
whatsapp-ios-10-ve-ios-11-icin-destegini-sonlandiriyor-technopat-mobil-haber.jpg

Dünyanın önde gelen iletileşme uygulamalarından biri olan WhatsApp, hem Android hem de iOS aygıtlara uzun yıllardır dayanak veriyor. Lakin güncellemelerle birlikte uygulamaya gelen yeni özellikler eski jenerasyon işletim sistemlerini kullanan akıllı telefonlar tarafından desteklenmiyor. Hal bu türlü olunca WhatsApp, eski kuşak aygıtlara vermiş olduğu dayanağı sonlandırmak zorunda kalıyor.

Bu yıl hangi işletim sistemli aygıtlar için takviyenin sonlandırılacağı merak edilirken, tanınan iletileşme uygulaması listeye iki işletim sisteminin daha eklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada 24 Ekim tarihinden itibaren iOS 10 ve iOS 11 işletim sistemli iPhone modelleri için WhatsApp dayanağının sonlandırılacağı tabir edildi.

whatsapp-ios-10-ve-ios-11-icin-destegini-sonlandiriyor-technopat-mobil-haber-1-270x480.jpg

Bununla birlikte şirket 24 Ekim’den sonra WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek isteyen iPhone 5 ve 5C kullanıcılarının aygıtlarını iOS 12 işletim sistemine güncellemeleri konusunda da uyardı. Bu da iPhone 5 ve 5c kullanıcılarının 1 yıl daha anlık iletileşme uygulamasını kullanabilecekleri manasına geliyor.

Yapılan açıklamanın akabinde desteklenen işletim sistemleri listesi de güncellendi. WhatsApp’ı destekleyen işletim sistemleri de şu biçimde sıralanıyor:
  • Android 4.1 ve üzeri
  • iOS 12 ve üzeri
  • KaiOS 2.5.0 ve üzeri

Üst Alt