Son Konu

Windows 11, Çoklu Ekran İçin Yenilikler Getiriyor

tekin

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
windows-11-coklu-ekran-ozelligi.jpg

15 Haziran tarihinde sızdırılan 21996 sürümüyle birlikte kullanıcılar bir haftadır yeni işletim sistemiyle vakit geçiriyor. Birçok kişinin kurduğu Windows 11 içerisinde gizemler barındırıyor. Öte yandan geliştirici sürüme zamanla güncellemeler gelmeye devam edecek. Ekim 2021 tarihine kadar nice yenilikler getirmesini beklediğimiz Microsoft’un şimdiden çalışmalarına başladığını söyleyebiliriz.

Windows 11 işletim sistemiyle birlikte yeni detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Yonga seti performansından RAM tüketimine kadar her konuda bilgiler netlik kazanıyor. Şimdiyse monitörlerle ilgili yeni bilgiler olduğunu görüyoruz. Kullanıcılar için çoklu monitör kullanırken kolaylık sağlayacak iki farklı seçenek eklenmiş durumda.

windows-11-coklu-ekran-icin-ozellik.jpg

Sızan Windows 11 sürümünde, işletim sisteminin monitör bağlantısına göre her pencere konumunu hatırlamasını sağlayan bir seçeneğin geldiğini görüyoruz. Bununla birlikte ikinci monitörü bilgisayarınızdan söküp yeninden taktığınızda açık olan her şeyin diğer monitöre taşınmadığını ve pencere moduna geçtiğini göreceksiniz. (yani aşağıya alınıyor) Aynı şekilde uyku modunda olan bilgisayarınızı uyandırdığınız zaman birden fazla monitör bağlıysa bu durum geçerliliğini koruyor.

Bütün bunlara ek olarak 24 Haziran günü Microsoft’un etkinliği sonrasında tüm detayların netlik kazanacağınızı ifade edelim.

Üst Alt