Son Konu

Yaşanmış Bir Başarı Hikayesi

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Yaşanmış Gercek Bir Başarı Hikayesi

Yaşanmış gercek bir başarı hikayesi paylaşıyoruz sizlerle okuduktan sonra anlıyacaksınız ki azmin elinden hicbir şey kurtulamıyor

Yaşanmış Bir Başarı Oykusu

Cumhur Atış, 11 yaşında babasını kaybetti, simitciliğe başladı Liseyi ve universiteyi bin bir zorlukla bitirdi, oğretmen oldu Ozel okullarda calıştı Bir grup arkadaşıyla dershane işine girdi Bugun 10 dershanesi, 4 okulu var Okullarında 6 bin 200 cocuk okuyor Simit sattığı gunlerden kalan boyun fıtığı ağrısını 'mutlu bir hatıra' gibi taşıyor yanındaCumhur Atış, 1953'te, tutun ureticisi bir ailenin cocuğu olarak Odemiş'te doğmuş Tutun ureticiliği 12 ay devam eden zahmetli ve yorucu bir iştir Kundaktaki bebekten bile yardım beklenir Bu nedenle calışmaya başladığım tarihi hatırlamıyorum diyor

11 yaşındayken babasını kaybetmiş O gunlerde taşıdığı ağır simit tezgahının hatırasını, boyun fıtığı olarak hala taşıyan Cumhur Atış, henuz orta bir oğrencisiyken, hafta sonları Odemiş Pazarı'nda simit satarak evin butcesine katkıda bulunmak zorunda kalmış Para kazanayım derken sınıfta kalmış
Aynı yıl, Odemiş'te yapılan bir lise inşaatı, ileride kazancını eğitimden sağlayacak olan Atış'a, bu kez farklı bicimde unutamayacağı bir olanak sağlamış Ağabeylerinin desteğiyle liseyi okumuş Arkasından Karadeniz Teknik Universitesi Matematik Bolumu'nu bitirmiş 1977'de Milli Eğitim'e bağlı kurumlarda eğitimci olarak calışmaya başlayan Cumhur Atış, daha sonra ozel eğitim kurumlarına gecmiş

Doğru zaman, doğru yer!

Ozel eğitim kurumlarında calışma donemi Cumhur Atış icin, iş fırsatlarına giden yolları acmış Kendi anlatımıyla 'doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanlarla' olmanın avantajını yakalmış Kendisi gibi bir grup eğitimci arkadaşıyla 1990'da Ozel Başarı Dershaneleri'ni oluşturur

İzmir Alsancak'ta kurulan bu dershane, onemli bir başarı duzeyi yakalar Cumhur Atış, 1996'da Tire'de, 1997'de de Odemiş'te dershane acar Dershane zinciri buyurken, daha rasyonel calışma ve entegrasyon gerekleri ile Matbaa ve Ajans'ı kurar 2000 yılında Odemiş'te ucuncu dershaneyi acar

Atış'a gore duşlediklerini yapmak, yapacaklarını duşlemektir' O da kendi duşlerini gercekleştirmek icin onemli bir adım daha atmaya hazırlanır Başarı Dershaneleri'nin Bayındır şubesini actığı yıl, (2000 2001 eğitim oğretim yılı) İzmir Bostanlı'da 'Ozel Karşıyaka Başarı İlkoğretim Okulu'nu acar Boylece, kendi deyimiyle 'eğitimle ilgili meslek yaşantısını taclandırırSistemli, duzenli ve guvenli servis icin, 2001'de yaklaşık bin 500 kişilik yemek kapasiteli Arslanaga Tabildot Gıda'yı kurarak gıda sektorune de adım atar

Başaran topluluk Başarı dershaneler zinciri buyumeye devam eder Urla, Alsancak ve Aliağa'da uc yeni dershaneyi daha acar ve şube sayısı 9'a cıkar Cumhur Atış'ın duracağı yoktur Anasınıfından universiteye uzanan eğitim zincirinde lise halkasını Mart 2003'te tamamlar İzmir'in koklu eğitim kuruluşlarından Ozel İzmir Lisesi'ni zincire katan Cumhur Atış; Ozel İzmir Başarı Eğitim Kurumları (Ozel İzmir Başarı Anadolu Lisesi, Ozel İzmir Başarı İlkoğretim Okulu, Ozel İzmir Başarı Kevser Tatari Anaokulu) adı altında hizmet veren uc okula daha sahip olur Bugun eğitim alanındaki deneyimiyle buyuyen ve başarı grafiği hızla yukselen Başarı Topluluğu, 2003 2004'te 300 oğretmen, 150 yardımcı hizmet personeliyle 6 bin 200 oğrenciye eğitim veriyor

Şimdiki duşu universite

Atış'ın yeni hedefi İzmir'e yeni bir universite kazandırmak Şu aşamada vakıflaşma ve mutevelli heyetinin oluşturulması calışmalarını yurutuyoruz Buca'da eğitim yeri olarak ayrılmış bazı ozel mulkler icin goruşmelerimiz suruyor Yuksekokul uzerinde yoğunlaştık Turizme ara eleman yetiştirme, elektrik elektronik ve bilgisayar programcılığı gibi cağımızın mesleklerine yonelik bolumler acmayı duşunuyoruz Başarı Eğitim Kurumları yoluna devam edecek Başarı hayata atılan imzadır Biz de bu imzayı atmaya devam edeceğiz diyor

Üst Alt