Son Konu

Yaşar Alptekin İslam'a Adadığı Hayatı Hakkında Konuştu: Günde Beş Vakit Spor, On İki Ayda Bir Diyet Yapıyorum

Garfield

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-3fced2632250da4fd48819899d27a556be68b88f.jpg

Bir zamanlar manken, dansçı ve oyuncu olan Yaşar Alptekin yaklaşık yirmi yıl önce radikal bir karar alarak kendini İslam'a adamıştı. Uzun süredir gözlerden uzak, sessiz sedasız bir hayat süren Alptekin, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda yeni hayatından ve bu hayata geçiş sürecinde yaşadıklarından bahsetti...

Kaynak: ...
Yaşar Alptekin, bir dönemin en çok konuşulan isimlerindendi.

Manken, oyuncu ve dansçı olan Alptekin yaklaşık yirmi yıl önce radikal bir karar alarak bütün hayatını İslam'a adamıştı.

Alptekin, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız hayatına küçük bir es vererek bir röportaja konuk oldu.

HaberTürk'ten Aytekin Teker'le samimi bir röportaj gerçekleştiren ünlü isim hâlâ fit olmasıyla ilgili kendine yöneltilen soruyu 'Günde 5 vakit spor (Namaz kılıyorum), 12 ayda 1 ay diyet yapıyorum (Oruç tutuyorum). Gece hayatım (Teheccüd namazı) ve bir de sevgilim var (Allahım)' şeklinde cevapladı.

Alptekin'in Instagram'ını takip edenler, kendisinin yardım etkinliklerinde yer aldığını bilecektir.

Bu yardım kuruluşunun Suriye ve Afrika faaliyetlerinden söz eden Alptekin, şu cümleleri sarf etti:

'Oradaki yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. İstanbul'un çeşitli bölgelerinde de yardıma muhtaç ailelere destek olmaya çalışıyoruz. Hayatımın bundan sonrasının ve Allah'ın bana vermiş olduğu mal, mülk ve şöhretin zekatını ödüyorum.'

"Bırak ailemi sülalemde namaz kılan yok. İlk namaza başladığımda beni psikoloğa götürdüler"

Alptekin radikal hayat değişimiyle ilgili sorulan soruyu ise şöyle yanıtladı: ' 'Sakıp Sabancı, Hakk'ın rahmetine kavuştu. Cenaze öğlen saatinde Fatih Camii'nden kaldırılacaktır.' Bunu duydum, 'Ben bu cenazeye gideceğim,' dedim. Ne abdest almayı, ne namaz kılmayı ne de Fatih Camii'nin nerede olduğunu biliyorum. Bırak ailemi sülalemde namaz kılan yok. İlk namaza başladığımda beni psikoloğa götürdüler.'

Sözlerine "Şalvar ve cübbe giyince ailem şaşırdı" diyerek devam eden Alptekin, annesiyle ilgili küçük bir anektod da paylaştı.

Ailesinin canlı bomba olacağını sandığını söyleyen ünlü isim annesinin 'Seni kandırdılar, İran'a canlı bomba olarak yollayacaklar.' dediğini belirtti.

Üst Alt