Son Konu

Yenişehir Belediyesi Malatya'daki köylere yardım malzemesi ulaştırıyor

habercibotu

Yeni Üye
Tepkime
1
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
yenisehir-belediyesi-malatya-daki-koylere-yardim-malzemesi-ulastiriyor-1177.jpg
Mersin’e gelen binlerce depremzedeye temel ihtiyaç malzemesi ulaştıran ve yüzlerce yurttaşa barınma hizmeti sunan Mersin Yenişehir Belediyesi deprem bölgesinde de çalışmalarını sürdürüyor. Hatay Samandağ’da temizlik ve Adıyaman Gölbaşı’nda dezenfeksiyon çalışması yapan Yenişehir Belediyesi, yine Gölbaşı’nda kurduğu mobil mutfakla günlük 2 bin 500 kişilik yemek pişiriyor. Yenişehir Belediyesi ekipleri bugün de Malatya’ya giderek köylerde yurttaşlara temel ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. Yenişehir Belediyesinin kurduğu organizasyon kapsamında bağışlanan ihtiyaç malzemeleri hem Mersin’e gelen depremzedelere veriliyor hem de afet bölgesindeki en ücra yerleşim yerlerine gönderiliyor. Afetten etkilenen illere ilk etapta 22 tır yardım malzemesi ulaştıran Yenişehir Belediyesi, ihtiyaca göre destek göndermeye devam ediyor. Yenişehir Belediyesi son olarak Malatya merkeze bağlı köylerde yaşayan yurttaşlara temel ihtiyaç malzemesi ulaştırdı. Yenişehir Belediyesi ekipleri köy köy, kapı kapı gezerek depremzedelere ihtiyaç duydukları malzemeleri teslim etti. Başkan Abdullah Özyiğit, “Durmayacağız, yorulmayacağız.”Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Mersin’de binlerce depremzedeye ev sahipliği yapıyoruz. Tüm imkanlarımızla temel ihtiyaç malzemesi desteği veriyor ve barınma hizmeti sunuyoruz. Psikososyal destekten, hamam hizmetine kadar ihtiyaç duyulan her konuda yurttaşlarımızın yanındayız.  Gönüllülerimizle, ekiplerimizle seferberliğimiz devam ediyor. Aynı zamanda bölgede de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaraları birlikte sarma noktasında durmayacağız, yorulmayacağız.”dedi.
 Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Üst Alt