Son Konu

Yine Ücret Tartışması: Taksici Kadın Turisti Darp Etti, Üzerine Araç Sürdü

bilgisayarci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-5c2eb9077dd0a3b96993bb6acd37d680e60d0c61.jpg

Fas asıllı Fransa vatandaşı bayan turist, bindiği taksi sürücüsünün kendisinden fazla para istediğini argüman etti. Taksi sürücüsü tartıştığı bayan turisti darbettikten sonra yere fırlattı. Olayın akabinde, taksi sürücüsü gözaltına alındı. Taksi sürücüsü tabirinin akabinde savcılık talimatıyla hür bırakıldı. Trafikten men edilen taksinin çalışma ruhsatı da askıya alındı.

Olay, saat 14.00 sıralarında Ataşehir'de yaşandı. Fransa asıllı 26 yaşındaki turist Kawtar Hadir, Avrupa Yakası'nda bir adrese gitmek için taksiye bindi. Argümana nazaran, taksi şoförü Ercan Yaman, turist bayanı sokak ortalarında bir müddet dolaştırdı. Sürücünün kendisinden Avrasya Tüneli fiyatı istemesi üzerine araçtan inmek istediğini söyleyen turist bayan ile sürücü ortasında tartışma çıktı.

Polis çağırmak istedi

Fransa asıllı bayan, 70 liralık taksimetre fiyatını vermeyeceğini belirterek, polis çağıracağını söyledi. Bunun üzerine taksi sürücüsü araçtan inen bayan yolcunun yanına geldi ve bayanı kolundan tutarak başını kapıya vurdu, akabinde bayanı yere fırlattı.

Bu esnada durumu gören bir mahalle sakini de bayanın yardımına koştu.

ığlıklar atan bayan, taksinin ön camına vurduktan sonra hareket halindeki aracın üzerine çıkarak sürücünün gitmesini engellemek istedi. Taksi sürücüsü aracıyla olay yerinden ayrılırken bayan yolcu, yere düştü. Bayan daha sonra Ataşehir Örnek Polis Merkezi'ne giderek sürücüden şikayetçi oldu. O anlar bir mahalle sakini tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. Bayanın şikayeti üzerine harekete geçen polis grupları, taksinin plakasından sürücü Ercan Yaman'a ulaşarak söz vermek üzere karakola davet etti. Bir müddet sonra karakola gelen Yaman, gözaltına alındı. Polise verdiği sözde Ercan Yaman'ın, bayanın da kendisine saldırdığını ve ondan şikayetçi olduğunu söylediği öğrenildi.

Bin lira fiyat istesi iddiası

Bir mahalle sakini, 'Bayanı bayağı bir sürüklemiş. Ben de bir taksiciyim. Bunun yaptığı büsbütün yakışıksız ve yanlış. Ben ceza almasını istiyorum. Bu taksiciliğe yakışmayan bir şey. Fiyat konusunda bin lira sorunu geçmiş. Bayanın beyanı o. Ancak nasıl ben görmedim' dedi.

Taksi trafikten men edildi

Öte yandan, yaşanan olayın akabinde Trafik Şube Müdürlüğü Sivil Trafik grupları tarafından muayenesi olmadığı belirlenen taksi, trafikten men edildi. Taksinin çalışma ruhsatı da askıya alındı.

Üst Alt