Son Konu

YÖK sonunda harekete geçti! Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma açıldı

teknoloji

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
Pamukkale%2DRektoru%2DHuseyin%2DBag%2Dbu%2Dsefer%2Dde%2Desine%2Dozel%2Dilan%2Dacti%2D238884%2Ejpg

Yükseköğretim Heyeti da kelam konusu ilan nedeniyle Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ hakkında soruşturma başlattı.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada “Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’nce 7 Temmuz 2020 tarihinde öğretim vazifelisi takımı çıkılan ilanda özel kuralların şahsa özel olarak belirlenerek rektörün eşini tanım eder biçimde olması nedeniyle; yükseköğretimin teamül ve etik unsurlar ile bağdaşmayacak nitelikte davranışları ile güvenirliği zedelenen rektör hakkında Yükseköğretim Şurası Başkanlığı’nın 7 Ağustos 2020 tarihli talimatı ile Yükseköğretim Denetleme Kurulu’nca soruşturma yapılması uygun bulunmuştur” denildi.

Açıklamada 2017 yılında tekrar tıpkı üniversitede rektörün eşinin enstitü sekreterliği vazifesine atanması konusunda YÖK tarafından yapılan ihtar sonucunda atamanın üniversite tarafından geri çekildiği anımsatıldı.

İlgili HaberAdrese teslim kadroPamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ İşçi Daire Başkanlığı takımında ilan açtı Rektörün yazdırdığı kriterleri karşılayan ve ilana başvuran tek kişi ise rektörün eşi Derya Bağ oldu.

“MÜSAMAHA GÖSTERİLMEYECEĞİNİ TABİR EDERİZ”

Mevzuyu görüşmek üzere YÖK Genel Kurulu’nun 10 Ağustos’ta acil toplanacağı kaydedilen açıklamada “Rektörün durumu bu toplantıda acil olarak değerlendirilecektir. YÖK olarak, akademik topluluğun prestijini zedeleyen uygulamalara, tavır ve davranışlara asla müsamaha gösterilmeyeceğini kesin bir lisanla ve ikaz mahiyetinde söz ederiz” denildi. DHA

Üst Alt