Son Konu

Yunanistan'a Geçmek İsteyen Kadın, Botta Doğum Yaptı

dadaş

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

Aydın'ın Didim ilçesi açıklarında Yunan güçlerinin geri ittiği 28 kaçak göçmen ortasında bulunan gebe bir bayan denizin ortasında botta doğum yaptı. 

Sahil Güvenlik Komutanlığı sabah saat 05.00 sıralarında Didim açıklarında bir küme kaçak göçmen ihbarını aldı. 

Harekete geçen Kıyı Güvenlik Botu, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen lastik bot içerisindeki 28 kaçak göçmeni kurtardı. 

Lastik botla yurt dışına çıkmak isteyen kaçak göçmenlerden gebe olan Kamerun asıllı Havol Capta'nın (32) denizin ortasında doğum yaptığı anlaşıldı. 

Anne ve yeni doğan erkek bebekle birlikte 28 kaçak göçmen Kıyı Güvenlik Botuna alınarak kıyıya getirildi.

Kaçak göçmenler, Vilayet Göç Yönetimi Müdürlüğüne teslim edilirken yeni doğum yapan Havol Capta ile Juvel Capta ismi verilen erkek bebeği Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Burada sıhhat denetiminden geçirilen anne ile bebeğin durumlarının âlâ olduğu öğrenildi.

Kontrollerin akabinde Havol Capta ve bebeği Juvel Capta, Aydın Bayan Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildi.

Üst Alt