Bilgilihocam

Mezoterapi Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Mezoterapi Nedir ve Ne İçin Kullanılır

Mezoterapi, günümüzde en çok kullanılan estetik tedavi yöntemlerinden biridir. Bu yöntem, tam kapasiteli ve profesyonel olan estetik merkezleri tarafından uygulanmaktadır. Uygulama alanı oldukça geniş olan bu tedavi yöntemi genel olarak selülit tedavisi, yüz gençleştirme ve saç tedavisi gibi işlemler için uygulanmaktadır. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen bu yöntemin detaylı şekilde açıklayalım;
Mezoterapi nedir;
Mezoterapi, içinde enzim, vitamin, mineral, aminoasit ve homeopatik gibi ilaçların karışından oluşmaktadır. Bu ilaç karışımı, sorunlu olan bölgeye mikroenjeksiyon yani küçük iğneler yarımıyla uygulanır ve derinin orta tabakasına enjekte edilir. İlaçlar bağışıklık sistemini harekete geçirir, kan dolaşımını hızlandırır ve enjekte edildiği bölgenin tedavi edilmesini sağlar. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde estetik problemlerinizi giderilmiş olur.
Selülit ve mezoterapi ilişkisi;
Mezoterapi, selülit tedavisi için en kolay ve en çabuk sonuç veren yöntemdir. Bu yöntemde selülit olan bölgeye ilaç enjekte edilir ve bu bölgedeki yağ bloklarının azalması sağlanır. Bununla birlikte kan dolaşımı da artar. Bu yöntem ile selülit tedavisi yapılması için birkaç seans uygulanması gerekir. Bu seansların sayısı selülit miktarına göre belirlenir. Her seansla birlikte selülit miktarında azalma olacaktır.
Mezoterapi, selülitin giderilmesi ile birlikte sıkılaşmaya ve şekillenmeye de neden olur. Bu nedenle kadınlarda doğumdan sonra sarkan bölgelerde ve yaşlanma dolayısıyla sarkan kollarda bu yöntem uygulanır.
Bu yöntem ile birlikte gerçekleştirilen tedavi yaklaşık olarak 5 ile 10 seans arasında sürmektedir. Tedavinin süresi ise kişiden kişiye ya da estetikli bölgenin durumuna göre değişiklik gösterir. Seans süreleri ise yaklaşık olarak 10 ile 15 dakika sürmektedir. Bu sürelerde uygulana düzenli tedavi ile siz de estetik sorunlarınızı giderebilirsiniz.
Bu yöntemle ne zaman sonuç almaya başlayacağınız ise yine kişiden kişiye göre değişmekle birlikte ortalama olarak 3 seanstır. Yani 3 seans sora tedavide sonuç alamaya başlarsınız. Bu yöntem uygulanırken seansların arasında en az 5 gün en fazla 7 gün bulunmasına önem vermelisiniz. Bu tedavi yönteminin ardından günlük hayatınıza, ara vermeden devam edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.