Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Neden Hep Yanlış Erkekler Sizi Buluyor

Neden Hep Yanlış Erkekler Sizi Buluyor
  • BİLİM
  • 10 Nisan 2017
  • 149 KEZ OKUNDU

Neden Hep Yanlış Erkekler Sizi Buluyor

Neden hep yanlış erkekler sizi buluyor ? diye düşündüğünüz mutlaka olmuştur. Hep inanırsınız ama sonunda yanılırsınız. Kadının doğru erkeği bulması bu kadar zor mudur? Ya da doğru erkek kimdir? Rüyalarınızı süsleyen o erkek ne zaman karşınıza çıkacak ve belki cevapsız bir sürü soru. Hepsi ümitsizce sorulmuş ve belki de verilecek hiçbir cevabın sizi tatmin etmeyeceği sorular.

Düzeyli İlişki Arayışı

Düzeyli bir kadın erkek ilişkisi ve sürekli bir birlikteliğe en çok kadınlar önem verir. Erkeğin ihtiyaçları çoğunlukla cinsel dürtülerle örülmüştür ne yazık. Duygusal erkekler olsa da onların sizin tam olarak aradığınız erkekler olmadığını biliyoruz. Peki kadın doğru erkeği bulmak konusunda yanışı nerede yapar diye kendinize sordunuz mu?  Bana bunu neden yaptı ve neden terk edildim? gibi soruları mutlaka kendinize sormuşsunuzdur. Acaba sen bir kadın olarak ilişkinin gidişatında bir hata yapmış olmaz mısın? Nasıl mı dinle şimdi.

Kendini Doğru İfade Etmek

Öncelikle bir kadın olarak, erkek arkadaşın sevgilin adı her neyse seni doğru olarak anladı mı? Ya da sen bu ilişkiden beklentini tam olarak ona ne ölçüde yansıttın. Herkes bilir, erkek kadınına duygusal açıdan bir şeyler hissetmiyorsa onunla yattıktan sonra kolayca unutur. Yanlış ise söyle. Elbetteki doğru olan bu. Erkeğine tamamen teslim olmuş bir kadının artık bir ilgi çekici tarafı kalır mı? Karnını doyuran birinin aç gözlerle yemek araması nasıl muhal ise cinsel ihtiyaçlarını doyuran erkeğin aradığı şeyi zaten ona vermişsinizdir. Bir daha cinsel arzuları kabarmadığı müddetçe sizi neden arasın ki. Üstelik aranızdaki sevgi ve aşk bağı güçlenmemiş ve belki de hiç varlığından bahsetmezken olmuştur bu. Sence erkeğin bu açlığını gidereceği seçeneklerden biri olmanın bir anlamı var mı?

Cinsellik ? Evlilik ?

Kadınlar ilişkilerine önem verirler. Pek az kadın bir erkekle yatabilmek amacıyla onunla arkadaş olur.  Oysaki nadiren kadınların amaçladığı cinsellik, erkekler için ise her şey demektir. Bir kadın olarak eğer evliliği düşünüyorsan bunu erkeğin bilmesi gerekir. Bilmeli ki attığı her adımın sonuçlarına katlanabilsin. Ya kalsın ya gitsin. Yani aradığınız adam bile olamasa, belki olmaya çabalasın. Bunu erkeğe aksettirmemek işte sizin en büyük hatanız. Bir yemekle başlayan çıkmalar, gezmeler ve tozmalar adı konulmamış bir ilişkide muhakkak yatakta biter. Oysaki erkeğin kadını elde edebileceği tek ortam, evlendiği gece oluşmalıdır. Kadının en değerli zinetini erkekle paylaşması demek bir anda sıradanlaşmaktan başka bir şey değildir.

Günümüzde erkek ve kadın ilişkilerindeki sevgi ve saygı bağı zayıflamış yerini cinsellik almıştır. Cinselliğin hakim olduğu toplumlarda evlilik azalır. Ciddi ilişkileri kurmak zorlaşır. Madem cinsellik evliliğin önünde settir, demek ki fıtrat olarak bir kadın korunmaya ve sürekli ilgiye muhtaç o duygusal haliyle böylesine bir ilişkiyi doğru olarak yürütemez. Bunun adını da koyamaz. Ve işte en sonunda dediğimiz gibi şu soruyu mecburen kendine sorar:

“Neden hep doğru erkek beni bulmuyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.