Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Okula başlayacak çocuğa nasıl davranmalı?

Okula başlayacak çocuğa nasıl davranmalı?
  • SAĞLIK
  • 20 Nisan 2018
  • 66 KEZ OKUNDU

2014-2015 eğitim öğretim yılında okula yeni başlayan çocuğa nasıl davranmalı, ilkokula başlayan çocuğa nasıl davranmalı ve okula yeni başlayan öğrenci velilerine öneriler uzmanlarımız açıklamaları ile sagliksiteniz.com’da! Bu sene birincil kez…

2014-2015 eğitim öğretim yılında okula yeni başlayan çocuğa nasıl davranmalı, ilkokula başlayan çocuğa nasıl davranmalı ve okula yeni başlayan öğrenci velilerine öneriler uzmanlarımız açıklamaları ile sagliksiteniz.com’da!

okula-baslayacak-cocuga-nasil-davranmali

Bu yıl ilk defa okulla tanışacak ve uzun yıllar baştan başa eğitim hayatının içinde olacak çocukların keza okul ile düzenli olması, hem arkadaşları ile iyi geçinmesi hemde öğretmenine karşısında sorumluluğu kazanmasını için ailelere büyük görevler düşmekte. Okula yeni başlayacak olan çocuklara nasıl davranmalı ve okula kısa zamanda çocuğun alışması için ne yapılmalı uzmanlar sizler için açıkladık.

Okula başlayan çocuğa nasıl davranmalı?

Başta her şey normalmiş gibi davranmayı bilmelisiniz. Birçok veli çocuklardan fazla daha telaşlı olabilir ve bu şart gerçekten çocuğu negatif etkiliyor. Okulun birincil günü çocuğu kaygı ve endişeye düşmemesi için rahat olmaya özen gösterin. Mutlaka okula başlayan çocuğun ilik günü onun yanında olmalı, arkadaşları ve öğretmeni ile tanışana değin onu yalnız bırakmamalısınız. Çocuğunu iltifat ve pekiştirmelerle desteklerseniz, onun okula yaklaşımını sağlarsanız.

Eğer okula alışmakta güçlük çeken bir çocuğunuz varsa, ilk gün haricinde diğer günlerde de bir süre çocuğunuzu bir süre peşine düşüp takip etmeli, onunla birlikte okulda zaman geçirmeli, ancak derste iken öğretmeni ile yalnız bırakmalısınız. Okula gitmemekte boyun eğmez çocuklara ise herkesin bir görevi olduğunu, onun görevinin ise okula gitmek olduğunu en güzel şekilde, kısa ve net olarak açıklayın.

Okula başlayacak çocuğa nasıl davranmalı?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.