Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Okulda hastalıklardan korunma yolları

Okulda hastalıklardan korunma yolları
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 67 KEZ OKUNDU

Okula giden minik çocuklarınızın hastalanmasını önlemek için okullarda hastalıklardan korunma yöntemleri nelerdir, okula dışarı giden çocukların hasta olmaması için ne yapmalı ve okullarda çocukları hastalıklardan koruma yolları hakkında aileleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik….

Okula giden ufak çocuklarınızın hastalanmasını durdurmak için okullarda hastalıklardan korunma yöntemleri nelerdir, okula giden çocukların hasta olmaması için ne yapmalı ve okullarda çocukları hastalıklardan koruma yolları hakkında aileleri sagliksiteniz.com’da bilgilendirdik.

okullarda-hastaliklardan-korunma-yollari

Okul çağındaki çocukların bulaşıcı hastalıklardan korunma yolları hakkında uzmanların yaptıkları açıklamalara sayfamızda yer verdik. Kış aylarının da gelmesiyle birlikte çocukların bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara aleyhinde dayanıklı olmasını temin etmek siz ailelerin elinde. Bilhassa de okullarda görülen hastalıklar bulaşıcı olabiliyor ve ciddi hastalıklar erken yaşlarda çocukların yakısına yapışıyor. Çocukları okullardan bulaşıcı hastalıklardan gözetmek için dikkat edilmesi gerekenler bakın neler.

El yıkama: Mutlaka okula giden her çocuğun ahenkli olarak ellerini yıkama alışkanlığı kazanması gerekir. Ayrıca ders çıkışı sonrası keza de ders girişi öncesi çocuklar ellerini sabunla tamamen yıkamalıdır. Çocuklarınızın çantasına sadece kendi kullanması için istikrarsız yada katı sabunlar koyun.

Çocukları mektep çağında sıkça görülen hastalıklara aleyhinde aşılamakta önemlidir. Özellikle de kış aylarında sık sık rastlanan grip hastalığına karşısında mutlaka aşı yaptırılmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise ev temizliğidir. El ile temas edilen bölgelerin (kapı kolları, masa üstleri, bilgisayar klavyeleri, telefon, elektrik düğmeleri vs.) dezenfekte edilmesi gerekir.

Öksüren, hapşıran hasta olan herkesten çocuklar uzak tutulmalıdır. Evde sigara içen ebeveynler mutlaka sigara dumanından çocuklarının etkilenmemesi için, haricen sigara içmelidir. Mümkünse sigara bırakılmalıdır. Çocukların enerjik bir bağışıklık sistemine sahip olması için beslenmeleri de son derece önemlidir. Okula giden her çocuk sabahtan kahvaltısı yapmalı ve kahvaltıda bir kadeh süt içmelidir. Çocuğun uyku süresine de uyarı etmekte menfaat var.

Okulda hastalıklardan korunma yolları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.