Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Pozitif Olmanın Altın Kuralları

Pozitif Olmanın Altın Kuralları

Pozitif Olmanın Altın Kuralları..

Pozitif olmayı bir önceki gününüzden daha çok mu istiyorsunuz? Bu sorunun direkt cevabı eminiz ki; “Kim İstemez ki” yanıtı olacaktır. Hayatımızı iyi noktalarda yönlendirmek adına yapabileceğimiz o kadar çok şey var ki.. Günlerimizi dolu dolu yaşamanın tek yolu pozitif olmak ve pozitif düşünmekten geçiyor. Kısacası bunları günlük yaşamımızda alışkanlık haline getirmek en sağlıklı seçimlerimizden biri olmalı. Hayatı mutlu bir şekilde geçirmek tamamen pozitif düşünce yapısıyla ilgili kavramlardan biridir. Her birey kendini ruhsal ve duygusal olarak pozitif düşünce yapılarına uygun şekillerde eğiterek bu oluşumu yakalar. İçgüdülerini arttırarak daha zinde ve daha mutlu bir yaşam biçimi elde etmenin yollarını bulur. Pozitif düşünme yapısı ele geçirildiğinde hayat insanlara daha enerjik olmayı, hayata daha sıkı bağlanmayı sağlayan etkenlerden biri.. Bu sayede pozitif düşünme tarzı hayatımıza pek çok güzellikler katarak güvenimizi arttırır, stres azaltır, depresyonu minimum düzeye indirmektedir. Pozitif olmak bütün bu yaşanan durumların dışında daha sağlıklı yaşamamızı sağlayan oluşumlardan biri olmaktadır. Pozitif olmanın yanı sıra unutulmaması gereken en önemli hususlardan biri hataya mahal vermemekten geçiyor. Hataların yapılmaması için de tavsiye edilen tek şey bol bol kitap okumak ve pozitif yolda hata yapmadan yürümek konu uzmanlarının tavsiyeleri arasında bulunmaktadır.

Motive edici kitaplar okuyun

Hayatımız içinde kitap okuma alışkanlığı bulunuyorsa bizlere güç sağlayacak ve pozitif olmamıza daha güç katacak olan kitaplar okunmalı. Kitap okuma alışkanlığımız bulunmuyorsa bunun yerine sosyal medyada oluşturulan bloglar, gazete ve dergi makaleleriyle vb. yayınlar okunabilir. İnternet mecrasında pozitif düşünce yapılarıyla ilgili yayınlanan tüm yazılar pozitif olmanın en sağlıklı kaynaklarını oluşturmaktadır.

Yavaş yavaş ilerleyin emin olmaya çalışın

Pozitif olmayı alışkanlık haline getirilme aşamasında yapılacak pek çok şey bulunur. İşin ilk başlarında ve ilk etabında demorolize olmamayı sağlamak. Böyle hissediliyorsa ufak adımlara “başla” kuralını uygulamaktan geçiyor. Pozitif olmak hemen yakalanmaz bu içinde bulunduğunuz zaman sürecinde gelişir ve yerine oturur. En etkili yöntem olarak sizi sonuca götürebilecek aktivitelere katılabilmek, kötü alışkanlıkları değiştirmekten geçmektedir. Pozitifliğe giden yolda sabırlı olmak, emin olmak başarının anahtarlarından sadece ikisidir. Kendimize hedefler koymalı, hedeflerimize ulaştığımızda da kendimizi ödüllendirmenin şart olduğunu bilinçaltına yerleştirmeliyiz.

Pozitifliği anlatan cümleler kullanın, bir kenara not alın

Pozitifliğe giden yolda yaşadığımız birçok pozitif yönler bulunur. Bunlar bizleri mutlu kılan önemli objelerdir. Günlük yaşamda hepimizi mutlu edebilecek küçük noktalar bulunur. Bunları satırlara döktükten sonra pozitif çerçeve içinde yorumlayın ve akıl süzgecinden geçirin. Bu oluşumu rutin olarak yapmayı alışkanlık haline getirin. Aldığınız notları okuduğunuzda kendinizi oldukça mutlu hissedecek ve bunlardan zevk aldığınızı göreceksiniz. Tek yapmanız gereken düşünerek farkında olabilmenizden ibarettir. Zorluklarla karşılaştığımız anda bile bunu satırlara dökebilmemiz ve okuduktan sonra tebessüm edebilmemizi sağlayabilmek ve çözüm aramaktan geçiyor.

Yaşamınızdan memnuniyet duymasını bilin

Hayatımızda bizi zirveye çıkaran pek çok küçük şeyler bulunuyor. Çok paramız olmayabilir, çok lüks içinde yaşayamayız, düşündüğümüz her şey istediğimiz gibi gitmeyebilir. Bütün bunların dışında mutlu bir aile yapımız, sevdiğimiz bir hayat arkadaşlarımız, şipşirin çocuklarımız, sağlığımız, severek yaptığımız işimiz, lezzetle yiyebileceğimiz lokmalarımız ve mütevazi bir hayatımız tüm bunlar için yeterli etkenlerdir. Ama en önemlisi de sağlığımızın yerinde olduğunu bilmek ve şükretmekten geçiyor. Olumsuzluklar karşısında asi ve isyankâr tavır almak hatalı davranış tarzını oluşturur. Hayatımızdan memnuniyet duymamız en sağlıklı düşünce ana yapımız olmalı.

Negatiflik oluşturan her şeyden uzak durun

Yaşam felsefelerini iyi kullanmayan negatif düşünceye kapılmış kişiler de hayatımızın parçalarından biridir. Bu kişiler hayata hep eksi yönde bakarlar ve negatif düşünce sahibidir. Bu tarza yönelik kişiler karşısında pozitif düşünce yapılarıyla onların karşısında olmak stratejik bir tutumdur. Asla düşünce yapıları değiştirilemez. Tek noktaya odaklıdırlar. Karşılarındaki insanları yorucu ve yıpratıcı tutum ve davranış biçimleri sergilemekte kararlıdırlar. Dolayısıyla bu tarz yapısında olan kişilerden uzak durmak en sağlıklı seçimlerimizden olmalıdır.

Devamlı meditasyon yaparak pozitif olmayı sağlamlaştırın

Fiziksel ve zihinsel meditasyon insan sağlığını iyileştirici özelliklere sahip tedavi yöntemlerinden biridir. Zihindeki kötü olguları yok eder, açılan yerde olumlu düşünce depolanması yapar. Bundan ötürü konu uzmanları her gün meditasyon yapılmasının beyne olan katkıları konusunda olumlu sonuçlar doğurduğunu ifade etmektedir. Meditasyon sayesinde kötü düşünce yapılarından uzaklaşılır. Pozitif olaylara odaklanma olasılığı maksimum seviyelere çıkar. Bu sayede hayatımız kolaylaşarak eğlenceli bir modele dönüşür.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.