Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Şeker Cinsel Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Şeker Cinsel Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Şeker Cinsel Hayatı Olumsuz Etkiliyor

Tarihsel olarak çikolata bir afrodizyak olarak düşünülmüştür. Kakaonun ruh halimizi yükseltecek aktif özelliklere sahip olduğu doğrudur. Ancak piyasada satılan veya sevgililer gününde alınan kalpli çikolatalarda kakao miktarı azdır. Bunun yerine aromalı şekerlerle bu çikolatalar üretilir ve bu çikolataların cinsel yaşamınızda kalıcı bir etkisi olabilir.

Yorgunluğa Sebep Olur

Şeker yediğinizde, kandaki glikoz düzeylerini dengelemek için pankreas insülin üretir ve bu çaba kişide yorgunluğa sebep olur. Bu yorgunluk cinsel açıdan düşüş getirir.

Yağa Dönüşür Ve Cinsiyet Hormonlarını Etkiler

Şekerli gıdalar tükettiğinizde, aşırı şeker karaciğer tarafından yağ olarak dönüştürülür. Fazla yağ üretimi karaciğerin, cinsel hormonları bağlayan globulin proteinini azaltmaya zorlar. Oysaki kadınlık hormonu östrojen ve erkeklik hormonu testosteron hormonları, bu proteinin çalışması için gereklidir. Bu proteinin eksikliği cinsel dürtü kaybına neden olur.

Vajinal Kuruluğa Neden Olur

Çok fazla şeker sıklıkla vajinal kuruluğa sebep olur. Bu durum cinsel isteği azaltmakla birlikte cinsel ilişkinin ağrılı olmasına yol açar.

Mikro Dolaşımı Keser

Küçük kan damarları, vücuttaki erojen bölgeleri besler. Şeker tüketimiyle birlikte bu kan dolaşımı sekteye uğrar. Eğer bu bölgelerde yeterli kan dolaşımı sağlanmazsa bu durum kadınlarda dolaşım hasarına yol açıp vajinal yeteneği bozabilmekte ve erkeklerde dolaşım hasarına bağlı olarak erekte olamama durumlarına yol açabilmektedir.

Sinir Hasarı Oluşturur

Vücuda fazla şeker alındığında, zamanla yüksek kan şekeri seviyeleri görülür. Bu durum vücuttaki sinirlerin zarar görmesine neden olur. Pelvis bölgesi sinirlerine etki ettiğinde ise cinsel fonksiyonlarda problemlere yol açar.

Bakteriyel Enfeksiyonlara Yol Açar

Yüksek şeker seviyeleri bakterilerin üremesi için elverişli bir ortam oluşturur. Bu durum kaşıntılı ve acı verici enfeksiyonlara yol açıp cinsel istek gücünü azaltır. Ayrıca idrar yolu enfeksiyonunu geliştirme riskini de büyük ölçüde tetikler.

Kortizol Üretmeye Zorlar

Şeker tükettiğinizde vücut, kortizol denilen stres hormonunu üretir. Artmış kortizol düzeyleri, cinsel istekte azalmaya, erekte olamamaya ve düzensiz menstrüel döngüye neden olabilmektedir.

Mutluluk Hormonlarını Bozar

Şeker alımıyla dopamin, serotonin ve endorfin olarak bilinen ve mutluluk hormonları olarak adlandırılan hormon seviyeleri değişir. Bu hormonlar sağlıklı cinsel işlevlerde önemli rol oynar. Eğer bu hormon seviyeleri zarar görürse bu durum sağlıklı ruh halini bozup kişide depresyona neden olabilir. Bu depresyonda cinsel fonksiyonlara zarar verir.

Kişinin Kendine Güvenini Etkiler

Enerji seviyelerimiz, kendimize güvenmek için önemlidir. Ancak şeker tüketimiyle boş enerji alımı yapılır ve bu da vücudun enerji kaybedip cinsel yönden enerji yitimine bağlı olarak problemli durumlara yol açar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.