Bilgilihocam

Taşıyıcı anne ile bebek sahibi olmak

Taşıyıcı anne ile bebek sahibi olmak
  • SAĞLIK
  • 21 Nisan 2018
  • 131 KEZ OKUNDU

Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olma, taşıyıcılık anne yöntemiyle bebek sahibi olma ve taşıyıcı anne ile bebek sahibi olanlar ne yapmalı, yapması gerekenler nelerdir sagliksiteniz.com’da sizlerle paylaştık. Doğuştan rahmi bulunmayan…

Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olma, taşıyıcılık anne yöntemiyle bebek sahibi olma ve taşıyıcı anne ile bebek sahibi olanlar ne yapmalı, yapması gerekenler nelerdir sagliksiteniz.com’da sizlerle paylaştık.

tasiyici-anne-ile-bebek-sahibi-olma

Doğuştan Olan rahmi bulunmayan kadınların veya gebelik için rahmi olmayanların seçim ettiği yollardan bir parça başına de, taşıyıcı anne ile bebek sahibi olmaktır. Ard arda düşük yapma, eşcinsel olma, doğum yaparak fiziğinin bozulmasından korkanlar, rahmi gebeliği kaldırmayanlar taşıyıcı anne seçeneğini düşünmektedirler. Peki, taşıyıcı anne ile nasıl bebek sahibi olur?

Taşıyıcı anne ile çocuk sahibi olma çok düşünülüp karar verilmesi gereken bir durumdur. Bebek sahibi olmada taşıyıcı annenin seçimi önemlidir. Taşıyıcı annenin bulaşıcı rahatsızlık taşımaması, madde bağımlısı olmaması ve kalıtımsal hastalıklar taşımaması gerekir. Bu nesil durumların varlığı yapılacak testler sayesinde anlaşılır. Mutlaka taşıyıcı anne seçiminde buna özen gösterilmelidir.

Taşıyıcı anne uygulamasında çiftten yumurta ve sperm elde edilir ve bunlar benzer tüp bebek işleminde olduğu gibi döllenerek taşıyıcı annenin rahmine aktarma edilir. Taşıyıcı annenin hukuki işlemleri ve prosedürleri kabul etmesiyle beraber doğum ardından bebeği reel anne ve babasına teslim eder. Hukuki gerekliliklerin bütün anlamıyla yerine getirilmesi ve doğum ardından taşıyıcı annenin bebek üstünde söz hakkının bulunmaması için avukatlar ile kontrat imzalanmalıdır.

Taşıyıcı anne ile bebek sahibi almak

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.