Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Bilgilihocam

Tatlı Yeme İsteğini Bastırmak İçin Öneriler

Tatlı Yeme İsteğini Bastırmak İçin Öneriler

Tatlı Yeme İsteğini Bastırmak İçin Öneriler

Yemek yemek çoğu insan için adeta sanattır. Mahrum bırakılınmaz ve asla onsuz olunmaz mantığı vardır. Börekler, çörekler, sulu ev yemekleri, sarmalar, kızartmalar, dolmalar ve et çeşitleri gibi sayılamayacak kadar yemek çeşidi vardır. Tabi bu yemek çeşitleri gibi bir de bunun tatlı kısmı vardır. Suffleler, kazandibiler, keşküller, baklavalar, sütlaçlar, çikolatalar ve kekler! İşte tüm bunlardan birinin bahsi bile ağzın sulanmasına kan şekerinin oynamasına sebebiyet verebilir.

Tüm bunlar iyi hoştur fakat, bunun bir de kilo dezavantajı vardır. Sarkan göbek, selülitleşen bacaklar ve birçok görüntü deformesine neden olur. Bu nedenle sayısız diyet önerisi ve diyetisyen mevcut. Pazartesiden bozuluyor ama, dediğinizi duyar gibiyim. Evet, diyetlere pek sadık kalamıyoruz. Yemek yeme isteğimizi durdursak, tatlı yeme isteğimiz çıkıyor ortaya. Ve bununla baş etmemiz içten çıkılmaz bir hal alıyor. Hele biz kadınlar mentruasyon döngüsünde isek, yani özel günümüzdeysek kimse bize tatlı yeme diyemez. Peki bunun önüne nasıl geçecez? Baklavaları, sütlaçlarıve çikolataları nasıl bir kenara bırakıp onlara hayır diyeceğiz? Bunun cevabı çok basit. Kendinize alternatifler bulmanızı öneririm. Çayınızı şeker yerine bal ile tatlandırın. Çikolata yerine hurma tercih edin. Yada ara öğünlerde havuç tüketin. Bitter çikolatayı birazcık almak kaidesiyle onu tüketebilirsiniz. Kendinizi illa çikolata yada illa baklava yiyeceğim şeklinde indekslemeyin. Bu şekilde davranmanız sizi sonuçtan çok felakete sürükler. İstediğiniz her şeyi yiyebilir ve tüketebilirsiniz. Bunun bir miktarı olduğu sürece. Tüm gün birşeyler yemediyseniz akşam küçük bir porsiyon tatlı yiyebilirsiniz. Aklınıza belirli bir tatlıgetirmek yerine, canım tatlı birşeyler çekiyor deyin.

Böylece meyve dahi yeseniz o ihtiyacınız karşılanmış olur. Pekmez, bal, çilek, kiraz, trabzon hurması gibi tatlı meyveleri tüketebilirsiniz. unutmayın o an amacınız vücudunuzu kandırmak değil istediğini farklı bir şekilde vermek olmalı. Kan düzeyindeki değişimlerin ortaya çıkardığı bir durumdur tatlı isteği. Bu yüzden bir kaşık pekmez bile kafidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.