Son Konu

lahmacun

bilgiliadam

Yeni Üye
Tepkime
26
Credits
-6
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
lahmacun pizza tavasında lahmacun 1548691268 1548691268 lahmacun5c4f2748ba1dblahmacun5c4f2748ba1db http:img517imageshackusimg51782640000026ax9 Malzemeler: un ( bu isteginize kadar bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket matem maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize tarafından bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas mayayi, yogurdu ( yogurt yerine süt´de kullanabilirsiniz, her ikiside hamurun cok hoş yumsak olmasini sagliyor) , tuzu ve sicak suyu yavas yavas aktararak hamuru yogurmaya baslayin Natürel giderken suyun hafif ilimasina bakinki eliniz yanmasin Kulak memesi yumusakliginda bir hamur elde edene kadar yogurun Hamuru yogurduktan daha sonra 1 saat mayalanmasini bekleyin id Diger yandan harcini hazirlamak icin bir kabin icine kiymayi katin Üzerine ince dogradiginiz sogan, yesil sivri biberi ve maydanozlari aktarin Ayni zamanda domates ve biber salcasini, siviyag ve tuzuda üstüne ek ettikten sonra elinizle karistirin Hamur mayalandiktan sonra cevizden biraz daha büyük parcalara bölüp yuvarlayip masanin bir kenarina dizin Simdi bir oklava ya da merdane yardimiyla hamurlari yuvarlak bir sekilde acin ve üstüne hazirladiginiz kiymali harctan bir yag bicagi yardimiyla sürün 180 derece isitilmis ocakta veya benim gibi bir pizza tavasinda altli üstlü pisene dek bekleyin Salata, limonla servise sunun  

Üst Alt