Latest Thread

Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

10 sınıfta anadolu lisesinden meslek lisesine geçiş yapılabilir mi?

moderatör

Yönetici
Mesajlar
1,821
Tepkime puanı
1
Puanları
6
Yaş
33

10 sınıfta meslek lisesine geçiş var mı?​

MESLEK LİSELERİNDE 10. SINIFTA ALAN DEĞİŞİKLİĞİYLE GEÇİŞ Alan/dal bulunmaması halinde ise alan değişikliği yapılarak 10. sınıfın birinci dönem sonuna kadar nakil ve geçiş yapılabilecek.

Anadolu Lisesi’nden meslek Lisesine nakil yapılır mı?​

MEB nakil işlemleri Anadolu Lisesi'nden Meslek Liselerine, Meslekten ise Anadolu Liselerine yapılıyor. Fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, proje okulu olan Anadolu liseleri ile Anadolu liseleri kendi arasında, her sınıf seviyesinde geçiş yapılabilecek.

Anadoludan meslek lisesine geçiş ne zaman yapılır?​

Nakil ve geçiş başvurusu, dönem bitiminin öncesindeki üç hafta ile e-Okul sisteminde dönem ve sınıf atlatma süresi hariç olmak üzere, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar ve ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise …

11 sınıf anadolu lisesinden meslek lisesine geçiş olur mu?​

11'inci sınıf sonunda mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına geçiş yapmak isteyen öğrenciler, öğrenim hakkını kullanmamış sayılacak ve öğrenci, meslek derslerinde göreceği eğitime bağlı olarak bir üst sınıfa devam edecek.

Meslek lisesine geçiş nasıl yapılır?​

Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciyim. Mesleki Açık öğretim Lisesine nasıl geçebilirim? Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciler her öğretim yılının başında yüz yüze eğitim veren okul müdürlüğüne dilekçe ile başvurarak geçiş yapabilirler. Açık Öğretim Lisesinde kazandıkları dönemler ve krediler aynen korunur.

Meslek lisesinden ne olur?​

Alt Dallar:

  • Bobinaj.
  • Büro Makinaları Teknik Servisi.
  • Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü
  • Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi.
  • Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım.
  • Endüstriyel Bakım Onarım.
  • Görüntü ve Ses Sistemleri.
  • Güvenlik Sistemleri.

Anadolu lisesinde hangi meslekler var?​

Anadolu Lisesi mezunları; Sayısal alanından ( Tıp, Eczacılık, Mühendislik vb.), Eşit Ağırlık alanından (Hukuk, İşletme, Psikoloji vb.), Sözel alanından (Halkla İlişkiler, Gazetecilik, Tarih vb.), Yabancı dil alanından (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim ve Tercümanlık vb.) birçok bölüme yerleşmektedir.

11 sınıf nakil işlemleri ne zaman başlıyor 2022?​

Ortaöğretim Kurumları arasında yapılan nakil başvuruları ikinci dönemin başlangıcından şubat ayının sonuna kadar haftalık, diğer zamanlarda ise aylık gerçekleşiyor. Açık okul kontenjanları e Okul üzerinden yayınlanacak.
 
Üst Alt