Son Konu

Alaattin Çakıcı da Topa Girdi: 'Özel İlişkiler Mahremde Kalmalı'

morfeus

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
s-de453c8ec2f1478a0c80dbcb979738194735c8f3.jpg

Twitter hesabından yazılı bir bildiri paylaşan Alaattin Çakıcı, "Türkiye’nin bekası kelam konusu olduğunda misyon ifa edenlere laf söylenmemeli. Özel alakalar mahremde kalmalı.” dedi. Bu sözler "Çakıcı, Soylu'ya sahip çıkarken Sedat Peker'e sus diyor" yorumlarına neden oldu.

Organize hata örgütü yöneticisi olmaktan karar giyen ve Nisan 2020’de infaz düzenlemesiyle cezaevinden tahliye olan Alaattin Çakıcı, "Onursuz dışarıda özgür kalacaksam, adam üzere hapishaneye dönmeyi tercih ederim" dedi. 

Çakıcı, af konusunda MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli'yi suçlayanlara reaksiyon göstererek, "Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Size yolu gösteriyorum. Aftan önce devam eden mahkemelerim var, hızlandırın" sözlerini kullandı.  

"8 Şubat tarihinden itibaren ülke gündemi ile ilgili ne bir yorum yaptım ne de bir yazı yazdım” kelamlarıyla açıklamasına başlayan Çakıcı, “Tahliye olduğumdan bugüne kadar muhalefet; devletimize her türlü ziyan vermek isteyen üst akıl ve yerli işbirlikçileri özel bir af ile bırakıldığımı medyada, oturumlarda ve toplumsal medyada gündeme getirerek; sayın Devlet Bahçeli’yi daima yıpratmak istemektedirler” argümanında bulundu.

Bu teziyle ilgili bir öykü aktaran kendi cezasının infazını tamamlayarak diyetini ödediğini söz etti.

“Ben ömrümün 27 yılını hapishanede geçirdim, af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım” diyen Çakıcı şöyle devam etti:

Benim varlığımdan ötürü rahatsız olan muhalefet ve dış güçler, rahatsız edip benim üzerimden Milliyetçi Hareket Partisi genel lideri sayın Devlet Bahçeli’yi, devletimizin başı olan sayın devlet liderimizi daima yıpratmaktadırlar. Af maddesinden evvel devam eden mahkemelerim var. Özgürlüğü onursuz yaşayacaksam şayet her gün gündeme getirenlere şunu söylüyorum, devam eden mahkemelerimi hızlandırın. Ömrümde cezaevlerinde daima gururumla yattım. Asla ömrümde kimseye boyun eğmedim. Tabi ki haklı olduğum hususlarda. Devlet düşmanları devletin ve cumhur ittifakının düşmanları sizlere sesleniyorum. Sizlerin de yargıda insanları var. Mahkemelerimi hızlandırın. Tekrar hapishaneye düşmek benim içim onurdur. O mafya dediğiniz adamı araştırın. Ömrümde kaçaklığının hiçbir çeşidine elime sürmedim. Devlete ilişkin rastgele bir hazine toprağının bir çöpünü almadım. Bir garibe yaşadığım sürece hiçbir ziyanım dokunmadı. Daha evvelde beyan ettiğim üzere bir süre demir ticareti yaptım. Otel kumarhaneleri işlettim. Geçmişte devleti soyan hırsızları soyup onu da herkesle paylaştım. 

"Kemal Kılıçdaroğlu denen 1.55 uzunluğundaki..."

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da seslenen Çakıcı “Sayın Kılıçdaroğlu denen, 1,55 uzunluğunda olan, İşi gücü cumhur ittifakına saldıran, dış güçlerin piyonu olan zat; daima beş paralık mafya ile işbirliği yaptılar cümlesini lisana getirerek kitlelerin önünde onurumu rencide etti. Sonunda kendisine yanıt verdim. Türkiye’de ve Avrupa'daki basını ayağa kaldırdılar” dedi.

"Türkiye'nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış"

Çakıcı şunları yazdı:HDP ile iş birliği yapan, konuşurken daima yanılgı yapan bu gafil muhbir kendi onurunu düşündüğü kadar bir bireyin geçmişi kriminal hatalıda olsa onun onuru ile oynama hakkını seçilmiş milletvekili oluşundan anayasada herkese hakaret edebilirsin diye bir kanun yok. Deva partisinin önderi Ali Babacan da tıpkı yanılgıyı yaptı. Muhalefete sesleniyorum, yahu Türkiye Cumhuriyeti sizin babanızın çiftliği mi? Daima sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkında yıllarca yazıp çizdiniz. Biz hapishanede bir şey göremiyorduk. 1 yıldır dışarıdayım Türkiye Cumhuriyeti bir tüneller ülkesi olmuş. Türkiye'nin her yeri otoban ağları ile çevrilmiş, Türkiye sınıf atlamış, savunma sanayi yüzde 50 artmış, ulu başkan merhum Atatürk'ün vefatından sonra bir kazma sapı ileriye gidemeyen hükümetler AK Parti devrinde bu ülkeyi şampiyonlar ligine taşımış, evet ulusal gelirin 18.000 dolar kişi başı olması için cumhur ittifakının ve sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir devir daha iktidarda kalması bu ülkenin bekası açısından, toplumsal demokrasinin , toplumsal devlete gelecek vakit diliminde 2028 yılına kadar muhakkak gerçekleşeceğine inanıyorum. Evet AK Parti’nin içerisinde birtakım yanlışlı beşerler olabilir, gelecek seçim müddetine kadar herhalde AK Parti genel lideri ve kurmayları beklemektedirler. Etrafı çevrilmiş olan Türkiye'nin, bel kemiği sayın Devlet Bahçeli de kimi şeyleri seyretmektedir. O da 2023 seçimlerini bekliyor. Hiçbir parti ile ilgili özel bilgi alışverişimden kaynaklanan bir bilgi değildir. Zira ben ülkücüyüm. Toprağın altında da üstünde de. 

“Sabıkalı olduğumdan benden muhtar dahi olmaz” diyen Çakıcı, “Ama devletin bir bireyi olarak herkes kadar ülkemizde ve dünyadaki olayları yorumlama hakkına sahibim. Daima demişim imanımın kıblesi kabedir, mensup olduğum milletimizin istikameti devletin bekası ve devamlılığıdır. Son günlerde Türkiye'nin geçmişine yönelik birtakım oluşumlar deşifre edilmektedir. Bunların hepsi devlet arşivinde mevcuttur. Bugün gündeme getirmek FETÖ'ye, HDP'ye, CHP’ye Davutoğlu ve Babacan'a ve birtakım ÂLÂ Partililerin eline geçmişten kaynaklanan kimi oluşumlarla ilgili silah vermektedir” sözlerini kullandı.

"Özel ilgiler mahremde kalmalı"

Çakıcı şöyle devam etti:

Devletimiz vakti geldiği vakit her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olan olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip beşerlerle iş birliği yapanlardan ötürü bağırsaklarını temizleyecektir. Aziz Türk milleti bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle uğraş etmiş en yeterli içişleri bakanı sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın Soylu'yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili vücudunu 5000 derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı birbirinden ayırmasını bilmeli. Yurtiçi ve yurtdışında Türküm, Türkmenim devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye'nin bekası kelam konusu olduğu bu devirde misyonunu ifa edenlere kelam söylememesi gerekir. Şahısların birbirileri ile özel ilgileri bile olsa mahremde kalmalı kamuoyuna hürmetlerimle arz ederken muhalefete devlet düşmanlarına şunu hatırlatmak isterim, temcit pilavı üzere daima sayın Bahçeli’yi, sayın devlet liderini mafyayı özel afla çıkardı diye ibare kullanmayın. Af çıkmasa bile 8 ay sonra tahliye olacaktım. Ancak size yolu gösteriyorum. Aftan önce devam eden mahkemelerim var. Hızlandırın. Onursuz dışarıda özgür kalacaksam, adam üzere hapishaneye dönmeyi tercih ederim. Aziz Türk milletine, sayın devlet liderimize, benden ötürü daima suçlanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Lideri bedelli ağabeyim Devlet Bahçeli’ye hürmetlerimle arz ederim.

Çakıcı'nın açıklaması nasıl yorumlandı?

Sedat Peker'in Soylu ile ilgili tezleri

Üst Alt