Latest Thread

2 yıllık tekstil teknolojisi bölümü nedir?

  • Konbuyu başlatan moderatör
  • Başlangıç tarihi
moderatör

moderatör

Yönetici
Katılım
27 Tem 2022
Mesajlar
2,903
Tepkime puanı
2
Puanları
9
Yaş
34

2 yıllık tekstil teknolojisi mezunu ne iş yapar?​

Tekstil teknikeri; tekstil sektöründe üretimin planlamasını, takibini, kontrolünü, numune tasarımını, kalite kontrolünü, model tasarımını, makine bakımını, ayarlanmasını ve onarımını gerçekleştiren kişidir. Tekstil sektöründe bölüm fark etmeksizin görev yapılabilir.

Tekstil teknolojisi ne kadar maaş alır?​

2022 Tekstil Teknikeri Maaşları Tekstil Teknikeri maaşı ortalama olarak aylık 5375_TL'dir. En düşük Tekstil Teknikeri maaşı 4500_TL, En yüksek ise 6250_TL'dir.

Tekstil Teknolojisi Bölümü kaç yıllık?​

Tekstil Teknolojisi (2 Yıllık) sıralama.2021 TYT AYT (YKS) Taban Puanları, Kontenjanları ve Başarı Sıralamaları aşağıdaki gibidir.

2 yıllık giyim üretim teknolojisi ne iş yapar?​

Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar? Giyim üretim teknikeri kadın ve erkek iç-dış giyiminde; üretim öncesi planlamadan sorumlu ara elemanlardır. Bunun yanı sıra tasarım, kalıp-desenleme, kalite kontrol ve üretim süreçlerinin hepsinde uygulama becerileri gösterir.

Tekstil Teknolojisi alanı nedir?​

Tekstil Teknolojisi Alanı; İplik Üretim Teknolojisi, Dokuma Desinatörlüğü, Dokuma Operatörlüğü, Dokusuz Yüzeyler, Endüstriyel Yuvarlak Örme, Endüstriyel Düz Örme, Endüstriyel Çorap Örme, gibi dallara yönelik eğitim verilen alandır.

Tekstil Teknolojisi hangi dersler var?​

Tekstil Teknolojisi Programında tekstilin hammaddesi elyafı tanıyacağı tekstil Maddeleri, elyafı eğirerek iplik üretimini göreceği iplik teknolojisi, iplikten kumaş oluşumunu öğreneceği genel dokuma ve örme teknolojisi gibi temel tekstil dersleri teorik olarak anlatılmaktadır.

Tekstilde ortacı ne kadar maaş alır?​

Ortacı/Ayakçı (Tekstil) maaşı ortalama aylık 3.060 – TL'dir. En düşük Ortacı/Ayakçı (Tekstil) maaşı 2.826 -TL, En yüksek ise 3.300 – TL'dir.

Tekstilde makinacı ne kadar maaş alır?​

Makineci (Dikiş) maaşı ortalama aylık 3500 – TL'dir. En düşük Makineci (Dikiş) maaşı 3000 -TL, En yüksek ise 4000 – TL'dir.
 

Yazar: moderatör
Article Title: 2 yıllık tekstil teknolojisi bölümü nedir?
Kaynak Url: Forum Sitesi-https://bilgilihocam.com
Quote & Share Rules: Short quotations can be made from the article provided that the source is included, but the entire article cannot be copied to another site or published elsewhere without permission of the author.
Üst