Son Konu

Shadow of the Tomb Raider'ın The Path Home ek paketi nasıl olmuş?

makaleci

Yeni Üye
Tepkime
0
Credits
0
Geri Bildirim : 0 / 0 / 0
imodifier

The Path Home
, Tomb Raider oyunlarının en sonuncusu olan Shadow of The Tomb Raider oyununun bir ek paketidir. Yani DCL paketi. Bu paketler ana oyuna bağlı olarak çalışırlar yani tek başına çalışmaz. Ana oyun üzerine kurulur. Tıpkı oyuncu ismi üzerine devam edilir. Ek pakette değişik kısımlar vardır. Bir kısım bitince tercihe nazaran 2. 3 velev 5.ci kısım oynayabilirsiniz. Oyun anlaşılan bir sırayı takip etmez. Bir birine bağlı değildir. Zorluk raddeleri biraz daha çokça keşfedilecek bölgeler, çözülecek bulmacalar daha ziyadedir. Birinci Tomb Raider oyunlarında secretlar vardı. Yani kapalı bölmeler. Bu gizili bölmeleri bulmak için çok uğraşılırdı. Fakat bulunca da kişisel bir müzik çalar ve bütün yorgunluğunuzu alırdı. Başkaca ekstra özelliklerde kazanırdınız. Tomb Raider 2013 oyunundan sonra artık oyunların ek paketleri gelmeye başladı. Düzgünde oldu. Zira oyun kısa diyenlerin derdine deva oldu. Bu ek paketler para ile satılsa da sonuçta oyuncuyu tatmin ediyordu.

The Path Homede sırası ile şu oyunlar var:

1 - Forge of Destiny The Forge Challenge2 - Path of Huracan The Pillar Challenge
3 - Howl of The Monkey Good The Nightmare Challenge
4 - The Sixth Seal The Price of Survival
5 - Slayer's Gauntlet The Serpent's Heart Challenge.
6 - Zipacna's Craving The Grand Caiman Challenge.
7 - Mother Protector The Path Home Canllange

Shadow-of-the-Tomb-Raider_15.jpg

Gayem Spoiler vermek değil. Bu oyunların açıklamasında yalnızca takılacağınız alanları yazdım. Oyunun emelini yazdım. Böylelikle neyin ne olduğunuzu anlamanız için kolaylık sağladım. En yeterlisi siz kendi başınıza oynayıp bulmacalar çözmeye çalışın. Oyunun zevki lakin bu türlü çıkar.  Oyunlarda save yok. Şayet ölürseniz kısa bir yükleme ile en yakın kaldığınız taraftan başlıyor.

Oyundan çıkarsanız ve bu kısmı oynamak isterseniz maatteessüf baştan başlamak icap ediyor.

Vesair bir husus oyunu 3 modda oynayabilmeniz. Score Attack, Time Attack ve Exporation 1. si devrana karşı yarışıyorsunuz ve kademe yapıyorsunuz. 2. si çeşitli renkte itemler var bunları toplayıp puan alıyorsunuz. 3. explorer kısmı ki ben bunu oynuyorum. Yavaş yavaş anlayarak bulmacaları çözerek ilerliyorsunuz. Her kısım ortalama 1 saat sürerse üç modu da oynarsanız 3 saat 7 oyunda 21 saat eder ki bu da sıradan bir oyunu müddetinin biraz azıdır.

Forge of Destiny The Forge Challenge:

Maksat kuleye ulaşmak bu kuleyi 4 kat yükseltmek ve sonuca ulaşmak.

Bu oyunda ilerlemek için aslan başlarına gaz verip bu gazı alevli okla patlatmak olmalı.

İlerleyin kolu itin ve aslan başından gaz çıkınca bunu patlatın. Açılan kapıdan girin. Soldaki kapı üzere olan kolu aşağı çekince köprü kalkıyor. Köprüden geçin. İleride sandık üzere olan sarkaç var. Yine alevli okla gaz verin ve patlatın. Sarkaç önünüze gelince atlayın ve soldaki platforma geçin. İleride bir sarkaç daha var önünüzü kapatıyor. Gazı patlatıp arkaç gidince karşı duvara atlayıp tırmanın.

Tıpkı süreci yeni sarkaçta yapın ve sol platforma atlayın. Köprüden geçin. Oyunun ana kısmına gelin. Burada maksadı açıklayayım siz yapın.

Bu bir kule. Kulenin içinde bir kapı/kol var. Bunu kullanarak kulenin platformunu 4 kat yukarı çıkaracaksınız. kolu indirince dışarı çıkın ve aslan ağzının çıkardığı gazı patlatın. Böylelikle platform hareket ediyor ve bir kat yukarı çıkıyor. Yan duvara atlıyorsunuz ve buradaki kolu itiyorsunuz ve aslan başlarından gaz çıkıyor. Tekrar kuleye döüp tıpkı süreçleri yapıyorsunuz. Yalnızca 2 ve 3 cü katlarda kuleye dönmek için atlayacağınız konumlar var. Kule en sona çıkınca ilerde en yüksekteki yeni bölge varıyorsunuz ve kolu indirip oyunu bitiriyorsunuz. Elbette bu kadar kolay değil.

Shadow-of-the-Tomb-Raider_16.jpg

Üst Alt